Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Warsztaty fotograficzne dobiegły końca

Warsztaty fotograficzne dobiegły końca

W ostatni poniedziałek lipca zakończyły się warsztaty, realizowane w ramach projektu naszego Stowarzyszenia 2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora. Dzięki temu, że projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, grupa około 40 małopolskich seniorów mogła skorzystać z cyklu bezpłatnych zajęć fotograficznych odbywających się w salach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta - partnera projektu.

Seniorzy niezbyt wprawieni w tajniki fotografowania poznali zagadnienia takie jak sposoby pomiaru światła, ustawianie balansu bieli i czułości ISO oraz pracę z lampą błyskową i korekcję ekspozycji. Nowo zdobytą wiedzę testowali w praktyce podczas pleneru, pod czujnym okiem prowadzącego Piotra Galus.

Drugą grupę warsztatową stanowili seniorzy, którzy chcieli podszkolić swoje umiejętności z zakresu cyfrowej obróbki zdjęć. Podczas zajęć uczestnicy uczyli się obsługi programu do obróbki zdjęć, w tym ustalania kontrastów i cieni, zmiany kolorystyki, pracy z przybornikiem i opcjami poszczególnych narzędzi, a także na maskach i warstwach.

Udział w warsztatach umożliwił seniorom zdobycie wiedzy oraz umiejętności, które będą mogli wykorzystać podczas swoich podróży czy np. rożnych rodzinnych uroczystości. Natomiast te osoby, które zdecydują się uwiecznić na swoich zdjęciach małopolskie plenery, obiekty czy wydarzenia będą mogli zgłosić je do konkursu, realizowanego również w ramach projektu 2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora. Nie tylko uczestnicy wspomnianych wyżej warsztatów lecz wszyscy, którzy w terminie do 22 września br. prześlą na konkurs fotografię w wybrane przez siebie kategorii, będą mieć nie tylko wspaniałą pamiątkę z wakacji, ale też szansę na wygranie atrakcyjnych nagród i udział w uroczystej gali podsumowującej projekt.

Najlepsze prace zgłoszone do konkursu będą eksponowane w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, która wraz ze Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej są także partnerami projektu. Szczegółowe zasady uczestnictwa w konkursie objętym Honorowym patronatem Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiegomożna znaleźć w regulaminie dostępnym na naszej stronie. Zachęcamy wszystkie osoby powyżej 50 roku życia by pokazały poprzez fotografie jak piękna jest wakacyjna Małopolska!

Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami, od października br. nasze Stowarzyszenie oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta organizować będą ramach Nowohuckiej Akademii Seniora 2,5 miesięczny kurs podstaw fotografii. Szczegółowe informacje i zapisy od 2 września w biurze NAS (os. Centrum A 6a, tel. 12 644 68 10 wew. 26).


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE