Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Finał 2. Wakacyjnej Małopolski w obiektywie seniora już za nami

Finał 2. Wakacyjnej Małopolski w obiektywie seniora już za nami

Różnorodność atrakcji turystycznych, krajobrazów oraz ciekawych imprez kulturalnych czy sportowych - to wszystko można znaleźć na zdjęciach przedstawiających Małopolskę, które zostały zgłoszone do drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego, organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty. 17 października w auli Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie na gali finałowej projektu poznaliśmy laureatów 2. Wakacyjnej Małopolski w obiektywie seniora.

Na zaproszenie organizatora przybyli nie tylko laureaci, ale także część osób biorących udział w konkursie oraz zaproszeni goście (przedstawiciele lokalnych władz, członkowie jury, partnerzy projektu). Na początku odczytano list od Pana Marka Sowy Marszałka Województwa Małopolskiego, który patronował projektowi, z gratulacjami dla laureatów i uczestników konkursu. W kilku słowach skierowanych do organizatora, Pan Marszałek podkreślił także, jak cenne są wszystkie inicjatywy skierowane do środowiska seniorów, życząc powodzenia w realizacji kolejnych edycji konkursu.
Warto tutaj wspomnieć, iż realizacja projektu nie byłby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego.
Przybyli na galę, dzięki prezentacji multimedialnej, mieli możliwość obejrzenia wszystkich nadesłanych na konkurs fotografii.
Zdjęcia można było zgłosić w jednej z wybranych kategorii: Plenery Małopolski, Obiekty Małopolski, Małopolskie Wydarzenia. W konkursie udział wzięli nie tylko mieszkańcy województwa Małopolskiego, ale także z odległych województw. Oceny fotografii dokonało jury, w skład którego weszli: Adam Gryczyński (krakowski fotograf, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski, laureat licznych nagród), Kamil Bartosik (kierownik zespołu ds. propozycji kulturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego), Grzegorz Ziemiański (fotograf nazywany często nowohuckim dokumentalistą), Małgorzata Jezutek (Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta – partnera projektu) oraz Grzegorz Wawrzonek (członek Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty, fotograf, właściciel AG Studio Grzegorz Wawrzonek). Jury kierowało się walorami artystycznymi i tematycznymi fotografii oraz wymogami technicznymi określonymi w Regulaminie konkursu. 

Przewodniczący jury Adama Gryczyńskiego, który nie mogąc być obecny na gali, skierował do jej uczestników specjalny list, w którym napisał m.in.: plon konkursu w postaci nie tylko nagrodzonych, ale także wielu innych zdjęć - jakie zostały wnikliwie omówione na posiedzeniu jury - dowodzi, że ich autorzy umieją dość dobrze posługiwać się aparatem, ale przede wszystkim, że potrafią przekazać innym obrazy Małopolski w taki sposób, aby odkryć jej niepowtarzalny charakter i urok krajobrazu, a przy tym - rąbek własnej osobowości.

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich moment ogłoszenia wyników. Każdy nagrodzony lub wyróżniony autor pracy otrzymał zestaw nagród oraz dyplom, a następnie został zaproszony do wspólnego zdjęcia. Został ogłoszony także autor najlepszej zdaniem internautów fotografii, która została wybrana na drodze plebiscytu internetowego. W podziękowaniu za duże zainteresowanie głosowaniem, organizator rozlosował podczas gali nagrodę specjalną. Listę laureatów oraz nagrodzone prace znaleźć można na naszej stronie.

Gdy emocje już nieco opadły zebrani mieli okazję wysłuchać występu krakowskiego piosenkarza i gitarzysty – Roberta Kasprzyckiego. Po zakończeniu recitalu, na który składały się największe przeboje artysty, w tym najbardziej chyba znana piosenka Niebo do wynajęcia, wszystkich zaproszono na poczęstunek oraz do kuluarowych rozmów z członkami jury. 

Warto wspomnieć, iż nagrodzone fotografie, a także zdjęcia dokumentujące przebieg całego projektu, w tym warsztaty fotograficzne dla seniorów, obejrzeć będzie można w listopadzie na wystawie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE