Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Wykład: Między strachem a fascynacją – początki epoki jądrowej

Wykład: Między strachem a fascynacją – początki epoki jądrowej

18 kwietnia 2016 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Magdalena Harasimowicz, doktorantka kulturoznawstwa na Akademii Ignatianum w Krakowie, wygłosi dla słuchaczy Nowohuckiej Akademii Seniora wykład poświęcony początkom epoki jądrowej. Podczas wykładu będzie można usłyszeć o najważniejszych faktach z historii broni jądrowej m.in. o Projekcie Manhattan, mechanice działania bomby atomowej i wodorowej, jak również o dylematach etycznych i moralnych związanych z produkcją i użyciem broni jądrowej.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

Poruszone zostaną także kwestie związane z wynalazkami towarzyszącymi powstaniu bomby atomowej oraz próbami znalezienia nowych zastosowań dla energii atomowej, a także jaki był wpływ wynalezienia bomby na kulturę oraz jego polityczne i społeczne konsekwencje.

Zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE