Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

MIĘDZY MNĄ A TOBĄ - niezwykły recital Laury Łącz

MIĘDZY MNĄ A TOBĄ - niezwykły recital Laury Łącz

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny pozostanie - dla wielu uczestników Nowohuckiej Akademii Seniora oraz dla zaproszonej z całego Krakowa, przybyłej licznie publiczności - niezapomniany. Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta i Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zorganizowali w poniedziałek 20 marca niezwykły recital, znanej z ekranu telewizyjnego i kinowego, aktorki i pisarki Laury Łącz, najbardziej kojarzonej z serialami Polskie drogi, 07 zgłoś się, Klan, Niania, Na Wspólnej.

Program koncertu wypełniały piosenki okresu międzywojennego jak również współczesne, przeplatane poezją Tuwima, Leśmiana, Gałczyńskiego. Aktorka stworzyła rodzaj monodramu, przejścia między piosenkami wypełniła ciekawym i pełnym humoru komentarzem. Ubrana w czerwoną suknię stylizowaną na lata pięćdziesiąte, wspaniale operowała gestem, intonacją i interpretowała swoim niskim głębokim głosem, poezję i piosenki. Laura Łącz uczy wiersza w Akademii Teatralnej w Warszawie, może być, więc wzorem pięknego wykonania. Wzruszenie publiczności wywołały zarówno: piosenka Ordonki, jak i słynna przedwojenna Rebeka z repertuaru Zofii Terné, wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego: Farlandia, O naszym gospodarstwie (Zielony Konstanty i srebrna Natalia), Pyłem księżycowym i jedna z Pieśni. Znana i emocjonalnie interpretowana piosenka napisana przez Juliana Tuwima dla Miry Zimińskiej Pokoik na Hożej wywołała niejedną łzę w oku. Z dniem dzisiejszym związane: piosenka Andrzeja Brzeskiego Walc dla outsiderów oraz z werwą odśpiewana Galopka Adama Skorupki dopełniły wspaniałego recitalu.
Laura Łącz jest również autorką książek dla dzieci, m.in. Sekret czarnego łabędzia, Spełnione marzenia oraz Bajki i wiersze na cztery pory roku. Po długim aplauzie i bisach aktorka podpisywała dla publiczności swoje książki dla dzieci.
Partnerem wydarzenia była Klinika Okulistyczna Optegra.


Powrót do listy aktualności...

 

 

 

WCZYTYWANIE