Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Kreatywne ekopodróże - Wioska eskimoska

Kreatywne ekopodróże - Wioska eskimoska

19 kwietnia 2017 r. - godz. 9.00-12.00, ul. M. Wańkowicza 17

Serdecznie zapraszamy na pierwsze zajęcia w ramach projektu Kreatywne ekopodróże dofinansowanego przez International Paper Polska sp. z.o.o. w ramach konkursu grantowego Pomocna gałąź.

19 kwietnia zabierzemy Was – wbrew coraz bardziej wiosennej aurze – na wycieczkę na biegun!

Zajęcia Wioska eskimoska – podróż w krainę wiecznego lodu będą składały się z:

  • Prezentacji multimedialnej oraz doświadczeń na temat roli wody, jej zanieczyszczeń oraz lodowców jako jej naturalnego rezerwuaru. Poruszone zostaną tutaj również tematy związane z globalnym ociepleniem i zmianami klimatu. Uczestnicy zajęć zapoznają się z fauną i florą charakterystyczną dla strefy klimatów okołobiegunowych, z gatunkami chronionymi oraz zagrożeniami na jakie rośliny i zwierzęta są narażone. Tą naukową część spotkania poprowadzą nasi goście przysłani przez partnera projektu – Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie.
  • Zajęć plastycznych opartych na opowieści o kulturach ludów dalekiej północy oraz ich sztuce. Tę część zakończy stworzenie wioski inuickiej z butelek PET!!!
  • Animacji – zabawy w eskimoskiej wiosce. Będą to gry, piosenki oraz tańce z dalekich, pokrytych lodem krain… 

Celem zajęć jest uświadomienie młodym uczestnikom, jak ważne jest zachowanie naturalnych różnic klimatycznych oraz jak poważne konsekwencje może mieć naruszenie równowagi środowiska, zapoznanie dzieci z pojęciem art-recyklingu oraz wspólne odkrywanie mało znanej kultury Inuitów.

A wszystko to w formie zabawy! Więc … do sań wsiadajcie i na biegun przybywajcie!!!


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE