Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Wykład: Muzyka żydowska

Wykład: Muzyka żydowska

8 maja 2017 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Wykład dla Nowohuckiej Akademii Seniora poświęcony szeroko pojętej muzyce żydowskiej i jej fascynującej ewolucji w czasie i przestrzeni, wygłosi Janusz Makuch - założyciel i dyrektor Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Wstęp wolny.

Słuchaczom przybliżone zostaną m.in. pojęcia muzyki synagogalnej oraz historia muzyki dwóch żydowskich cywilizacji - sefardyjskiej i aszkenazyjskiej z uwzględnieniem jej trzech podstawowych gatunków, jakimi są: muzyka klezmerska, muzyka chasydzka oraz muzyka i pieśni ludowe śpiewane w języku jidysz. Podczas wykładu nie zabraknie także informacji na temat muzyki żydowskiej po II Wojnie Światowej głównie w Stanach Zjednoczonych i w Izraelu. W wykładzie znajdzie się także oczywiście miejsce dla Festiwalu Kultury Żydowskiej, jako odbicia współczesnego, muzycznego świata Żydów, żyjących, na co dzień w Izraelu i Diasporze.


Powrót do listy aktualności...

 

 

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 3 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE