Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Kreatywne ekopodróże - Wioska eskimoska

Kreatywne ekopodróże - Wioska eskimoska

19 kwietnia 2017 w Klubie Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu Kreatywne ekopodróże. Zajęcia nosiły tytuł Wioska eskimoska – podróż w krainę wiecznego lodu i były tak wciągające i sugestywne, że aż wywołały zimową aurę w całej Małopolsce!

Na początku spotkania w naukową, multimedialną podróż po kole podbiegunowym zabrał uczestników dr inż. Jerzy Kowal z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Opowiedział o warunkach życia ludzi i zwierząt w tym ekstremalnie trudnym klimacie i uświadomił uczestnikom zajęć, jak ważną rolę odgrywają lodowce będące naturalnym rezerwuarem wody na kuli ziemskiej. Wykonał również z dziećmi proste doświadczenia dotyczące wody. Następnie rozpoczęła się przygoda twórcza: dzieci wykonały „szamańskie” amulety z koralików oraz plastikowych odpadów, a także wybudowały igloo z pustych butelek PET.

Na koniec uczestnicy utrwalili informacje na temat zwyczajów Inuitów, bawiąc się w eskimoskie zabawy takie jak wyścigi psich zaprzęgów czy łowienie ryb w przeręblu. Śmiechu było, co niemiara, a wiedza (i chęć do nauki) dzieci na temat wody i jej roli w przyrodzie z pewnością wzrosła.

Kreatywne ekopodróże to innowacyjny projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Uniwersytetem Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie łączący aspekt nauki oraz sztuki z ochroną środowiska, dzięki któremu uczestnicy będą mieli szansę nie tylko zdobyć wiedzę, ale również utrwalić ją podczas tworzenia!

Projekt jest dofinansowany przez International Paper Polska sp. z.o.o. w ramach konkursu grantowego „Pomocna gałąź”.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE