Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Pożegnanie Kreatywnych ekopodróży w Krzesławicach

Pożegnanie Kreatywnych ekopodróży w Krzesławicach

Za nami finał projektu Kreatywne ekopodróże dofinansowanego przez International Paper Polska sp. z.o.o. w ramach konkursu grantowego „Pomocna gałąź”. Odbył się on 2 września 2017 r. podczas Pożegnania lata – festynu odbywającego się przy Klubie Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Było to wydarzenie będące świętem wyjątkowego osiedla nowohuckiego bogatego w historię, tradycję oraz - dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Nowej Huty i Kreatywnym ekopodróżom – także w wiedzę ekologiczną!

Na odwiedzających festyn gości czekały kreatywne ekowioski skonstruowane przez uczestników podczas serii warsztatów projektowych. Obok zbudowanych z recyklingu igloo, chaty afrykańskiej oraz kosmicznej bazy umieściliśmy tablice informacyjne poruszające tematy, o których rozmawialiśmy na zajęciach, a koncentrujące się dookoła problemu odpowiedzialnego dbania o naszą piękną planetę. Każda osoba odwiedzająca wioski mogła również wziąć udział w warsztatach wykonywania ekologicznych zabawek i ozdób oraz oglądnąć galerię zdjęć z realizacji działań naukowych, plastycznych oraz ruchowych, jakie podjęliśmy w ramach projektu.

Dziękujemy uczestnikom warsztatów, gościom, którzy odwiedzili nasze wioski podczas festynu oraz wszystkim osobom, które wspierały nasze działania!

W szczególny sposób dziękujemy grantodawcy – International Paper Polska sp. z.o.o. oraz partnerom projektu – Uniwersytetowi Rolniczemu w Krakowie oraz Ośrodkowi Kultury Kraków-Nowa Huta, których pracownicy wsparli nasz również podczas plenerowego finału przedsięwzięcia.

Mamy nadzieję, że poprzez zabawę i naukę udało nam się uwrażliwić zarówno młodych uczestników warsztatów, jak i gości festynu na problemy środowiska naturalnego. Jedno jest pewne – o ekologii warto mówić wszędzie, zawsze i na wszelkie sposoby! Dlatego w najbliższej przyszłości postaramy się zorganizować dla Państwa kolejne wydarzenia z ochroną środowiska w tle – prosimy o uważne śledzenie naszej strony!


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE