Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.



»  Aktualność

Klub Dyskusyjny 60+

Klub Dyskusyjny 60+

29 września 2017 r. - godz.16.00-18.30, os. Centrum A 6a

W Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbędzie się pierwsze spotkanie Klubu Dyskusyjnego 60+, do udziału w którym serdecznie zaprasza Fundacja Stańczyka realizująca projekt Akademia Obywateli Trzeciego Wieku. Tematem spotkania będzie Transport publiczny w Krakowie i jego dostosowanie do potrzeb osób starszych.

Wprowadzenie merytoryczne dla uczestników spotkania zapewnią:
dr inż. Marek Bauer, pracownik Politechniki Krakowskiej, członek Rady Wydziału Inżynierii Lądowej, członek Zespołu do spraw bezpieczeństwa i organizacji ruchu w Krakowie, autor licznych publikacji naukowych w temacie transportu publicznego oraz koncepcji dotyczących komunikacji zbiorowej w Krakowie i innych gminach (m.in. połączenia tramwajowego Krowodrza Górka – Górka Narodowa), laureat Nagrody Ministra Infrastruktury za najlepszą pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską i inżynierską z dziedziny Transport w roku 2008 w kategorii prac doktorskich, za pracę "Wpływ infrastruktury ulic na funkcjonowanie komunikacji autobusowej".
Marcin Wójcik, kierownik Działu ds. Mobilności Aktywnej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, który ma dbać o interesy wszystkich niechronionych uczestników ruchu (pieszych, rolkarzy, rowerzystów itd.), były Kierownik Zespołu ds. realizacji polityki rowerowej (tzw. “oficer rowerowy”). Wywodzi się ze środowiska aktywistów rowerowych.

Spotkanie to będzie pierwszym z pięciu spotkań Klubu Dyskusyjnego, które odbędą się do listopada w Klubie Jędruś. W każdym z nich będą uczestniczyli eksperci, którzy wprowadzą uczestników w temat i będą wzbogacali wspólną dyskusję swoją wiedzą. W trakcie każdego spotkania uczestnicy otrzymają poczęstunek.

Harmonogram spotkań:
● 29.09.2017 r. w godz. 16:00-18:30
Transport publiczny w Krakowie i jego dostosowanie do potrzeb osób starszych
● 13.10.2017 r. w godz. 17:00-19:30
Sukcesy aktywistów społecznych – jak do tego doszło?
● 27.10.2017 r. w godz. 17:00-19:30
Służba zdrowia prywatna i publiczna. Czy poprawa jest możliwa?
● 17.11.2017 r. w godz. 17:00-19:30
Budownictwo mieszkaniowe dostosowane do potrzeb seniorów
● 1.12.2017 r. w godz. 17.00-19:30
Udział seniorów w kształtowaniu życia społecznego

Do projektu można dołączyć:
• przez internet, wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: www.seniorzy.stanczyk.org.pl
• telefonicznie (do końca października), koordynator - Krzysztof Florys: +48 601 698 175 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00)
• osobiście, podczas spotkań Klubu Dyskusyjnego.


Powrót do listy aktualności...

 



 

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE