Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Zakończenie drugiej edycji projektu Krakowski szlak Bajkoteki

Zakończenie drugiej edycji projektu Krakowski szlak Bajkoteki

W grudniu 2017 roku zakończyła się realizacja drugiej edycji projektu Krakowski szlak Bajkoteki. Edycja nosiła podtytuł Czytaj i wygrywaj!, ponieważ jej celem było opracowanie konceptu gry planszowej opartej na krakowskich wierszach dla dzieci autorstwa Tadeusza Śliwiaka. Działania projektowe realizowane były przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

W dwóch rodzajach proponowanych warsztatów tj. w zajęciach tworzenia gry planszowej opartej na literackim przewodniku – publikacji projektowej oraz w warsztatach literackich wzięło udział ponad 500 uczniów krakowskich szkół podstawowych! Każdy uczestnik warsztatów otrzymał na własność książkę, której dodruk zrealizowano w ramach działań projektowych. Pozostałe egzemplarze książeczki trafiły do krakowskich bibliotek szkolnych i publicznych.

Bardzo dziękujemy patronom projektu za wielokierunkowe wsparcie naszych działań. Podziękowania należą się również Gminie Miejskiej Kraków, dzięki której dotacji realizacja projektu w ogóle stała się możliwą. Prowadzący zajęcia kierują również specjalne wyrazy wdzięczności do opiekunów grup i nauczycieli, którzy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i uwagami, dzięki którym animatorzy byli w stanie ciągle na nowo udoskonalać formuły zajęć z młodymi czytelnikami. Oczywiście dziękujemy serdecznie wszystkim młodym krakowianom, którzy tak wspaniale współpracowali z nami na warsztatach oraz dzięki którym powstały aż dwie koncepcje gier planszowych opartych na Krakowskim szlaku Bajkoteki!

Mamy nadzieję, że w 2018 roku, w którym przypada 90. rocznica urodzin Tadeusza Śliwiaka, uda nam się wydać i dostarczyć do bibliotek oraz innych krakowskich instytucji kultury grę promującą nie tylko twórczość wspaniałego krakowskiego pisarza, ale i nasze miasto, jak również będącą wizytówką kreatywności najmłodszych miłośników poezji mieszkających w Krakowie.
Prosimy, śledźcie naszą stronę i czekajcie na nowe wieści ze szlaku Bajkoteki. Do zobaczenia!


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE