Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Wykład - Emancypacja kobiet w Galicji

Wykład - Emancypacja kobiet w Galicji

5 marca 2018 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Podczas wykładu dla Nowohuckiej Akademii Seniora Ewa Furgał z Fundacji Przestrzeń Kobiet opowie o procesie emancypacji kobiet w Galicji oraz o najważniejszych krakowskich działaczkach emancypacyjnych.

Wstęp wolny.

Ruch emancypacji kobiet w Galicji to zapomniany fragment naszej wspólnej historii. Tymczasem krakowskie emancypantki mają ogromne zasługi na polu walki o prawa polityczne i pracownicze oraz prawo do edukacji dla kobiet. Dzięki nim kobiety zaczęły studiować na polskich uczelniach i zdawać maturę, a prawo wyborcze do Rady Miasta Krakowa uzyskały już w 1912 roku. Międzynarodowy Dzień Kobiet od pierwszych obchodów w 1911 roku był świętem, podczas którego kobiety demonstrowały na rzecz swoich praw.

Ewa Furgał - edukatorka historii kobiet, redaktorka m.in. pięciu tomów publikacji "Krakowski szlak kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek", współautorka programu Krakowski Szlak Kobiet. Pracuje w Fundacji Przestrzeń Kobiet, prowadzi społeczne Archiwum Historii Kobiet.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE