Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Koncertowe powitanie wakacji w Nowej Hucie

Koncertowe powitanie wakacji w Nowej Hucie

W piątek 22 czerwca zakończył się rok szkolny i rozpoczęły upragnione przez wielu wakacje. Na wspólne powitanie wakacji zaprosili mieszkańców Krakowa organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!. Pomimo dużego ochłodzenia i wiszących cały dzień nad Krakowem chmur, publiczność nie zawiodła – pod scenę na Plantach Bieńczyckich przybyli seniorzy, dorośli oraz licznie rodzice z dziećmi.

Za sprawą wykonawców publiczność wyruszyła w ciepłą muzyczną podróż. Zagraniczne hity, takie jak Curtain Call, Sunny Side Parade czy Musik is Trumph zaprezentowała Krakowska Orkiestra Staromiejska, której już 30-letniej działalności przewodzi niezmiennie dyrygent Wiesław Olejniczak. Orkiestra specjalizuje się w muzyce rozrywkowej, a swoje występy ubogaca zawsze estradowym show. Nie inaczej było tym razem. W programie znalazły się także okraszone rytmicznym klaskaniem publiczności hity z naszych polskich list przebojów – Mamo ja nie chcę za mąż, Rzuć to wszystko, co złe i Miłość w Zakopanem.

Po występie Orkiestry, prowadząca koncert Lidia Jazgar – dyrektor artystyczny Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – zaprosiła na scenę laureatów konkursu Żonkilowy Song, którzy wykonali piosenki mówiące o nadziei. Nagrodzone w kategorii do 7 lat Sandra Stefańska i Antonina Kawałek zaśpiewały utwór Kolorowy wiatrak z elementami choreografii. W kategorii 13 do 16 lat wystąpiły dwie nagrodzone ex aequo wokalistki – Paulina Pisula i Alicja Wotlińska, które zaprezentowały powstałe specjalnie na potrzeby konkursu piosenki A wtedy już oraz To wiosna. Kolejno na scenie z utworem Maj z repertuaru zespołu Varius Manx wystąpiła Anna Stankowska, która w Żonkilowym songu zdobyła wyróżnienie. Jako ostatnia w tej części programu wystąpiła Oliwia Stefańczyk z utworem Nie zapomnij. Młodzi laureaci drugiej edycji konkursu Żonkilowy song zaprezentowali wysoki poziom i wrażliwość artystyczną.

Obecność laureatów konkursu organizowanego przez Hospicjum św. Łazarza była nie przypadkowa, bowiem podczas każdego wydarzenia z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! publiczność ma możliwość wsparcia datkami podopiecznych Hospicjum.

Po występach dzieci, na scenie pojawili się wyczekiwani goście wieczoru – zespół Trebunie Tutki, a nad Nową Hutą prawdziwie uniósł się „duch gór”. Ambasadorzy Podhala zabrali publiczność pod Tatry muzyką, śpiewem, strojem, tańcem i oczywiście góralską gwarą, w której przywitał zgromadzoną publiczność Krzysztof Trebunia-Tutka. Co odważniejsi z publiczności poderwali się do tańca, inni przyklaskiwali w rytm prezentowanych utworów, wśród których znalazły się Twój czas/Ni ma casu, Tatry wysokie, Nasze reggae, Moje śpiewki, Zyngry zbójnickie czy Hej moja dziewcyno i wiele innych. Nie mogło oczywiście zabraknąć bisu – tak łatwo publiczność nie chciała wypuścić zespołu. Po koncercie można było także nabyć płytę i zdobyć autografy artystów.

Wartym krótkiego wspomnienia jest także miejsce, w którym odbyło się to muzyczne spotkanie. Planty Bieńczyckie to powstały na przełomie lat 60. i 70. park, który wraz z Plantami Mistrzejowickimi, tworzy zielony ciąg wiodący od starej Nowej Huty do parku wokół Fortu Batowice. Jego nazwa nawiązuje do okalających Stare Miasto Plant Krakowskich. Obecnie silnie prowadzone są różnorodne działania, m.in. projekty realizowane z Budżetu Obywatelskiego, które pozwolą na odświeżenie i ubogacenie terenu.

55. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! był pełen ciepłych emocji i porywających rytmów i nawet przelotny deszcz nie odstraszył zaangażowanej publiczności. By to bardzo satysfakcjonujący wieczór dla organizatorów cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, którymi w 2018 r. są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huta.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim firmom i instytucjom, bez których wydarzenie nie doszłoby do skutku.

Partnerom cyklu: Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, PPU „Fares” Sp. z o.o., ArcelorMittal Poland S.A., Agencji Art. Blue.
Sponsorowi cyklu: Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
Patronom medialnym, do których należą: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio PLUS, TVP Kraków, Dziennik Polski.

Koncert odbył się przy wsparciu Miasta Kraków.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Za pomoc przy organizacji i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom koncertu organizatorzy dziękują Krakowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu i Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Serdeczne podziękowania za użyczenie krzeseł dla publiczności należą się też Młodzieżowemu Domowi Kultury Fort 49.

Kolejny koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! odbędzie się 30 września 2018 r. Szczegóły wkrótce na stronie cyklu www.nhdn.pl.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE