Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Nabór grup szkolnych na warsztaty literackie „Krakowski szlak Bajkoteki”

Nabór grup szkolnych na warsztaty literackie „Krakowski szlak Bajkoteki”

Od 3 września 2018 roku rusza nabór na 10 bezpłatnych warsztatów literackich w ramach 3. edycji projektu „Krakowski szlak Bajkoteki” - w tym roku realizowanej pod hasłem „W rozegranym świecie wierszy”.

Będą to interaktywne warsztaty literaturoznawczo – plastyczne składające się ze slajdowiska, pracy z tekstem oraz z mapą, elementów ruchowo – rytmicznych i komponentu działań plastycznych. Zajęcia poprowadzi Weronika Śliwiak – doświadczona instruktorka z wykształceniem literaturoznawczym (absolwentka filologii na UJ oraz studiów podyplomowych z dziedziny literatury dziecięcej na Uniwersytecie Warszawskim) współpracująca od lat z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się upowszechnianiem czytelnictwa, z Wojewódzką Biblioteką Publiczną oraz innymi bibliotekami w Małopolsce.

Zajęcia będą trwały około 60 minut i będą się odbywały w terminach 15, 22 i 29 października oraz 05 i 12 listopada 2018 o godzinie 9:00 oraz 10:30.
Ponadto – ze względu na jubileusz 90. urodzin Tadeusza Śliwiaka, który przypada w tym roku - każda grupa warsztatowa otrzyma publikacje książkowe oraz świeżo wydaną grę planszową w dwóch wersjach opartą na wierszach Poety do biblioteki szkolnej.

Zapraszamy do zapisów zorganizowane grupy (klasy) dzieci liczące do 25 osób, w wieku wczesnoszkolnym (zerówki, I, II i III klasy Szkół Podstawowych) z całego Krakowa. Warsztaty - już tradycyjnie – odbędą się w siedzibie jednego z patronów działań – w Pracowni i Wypożyczalni dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Zapisy, od 3 września, odbywają się bezpośrednio w Pracowni (pod numerem telefonu: 12 37 52 256) lub mailowo pod adresem koordynatorki projektu: weronika.sliwiak-motak@krakownh.pl. Prosimy o podanie w mailu informacji o wieku i ilości dzieci, nazwy i adresu szkoły oraz kontaktu do opiekuna grupy (mail lub telefon). Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 518 297 202.

Uwaga! Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń – zapis zostanie potwierdzony, o ile grupa zostanie zakwalifikowana do udziału.

Projekt otrzymał dofinansowanie w otwartym konkursie ofert na realizację w roku 2018 zadania publicznego Gminy Miejskiej Kraków w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt. „Upowszechnianie literatury i działalność wydawnicza”


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE