Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

59. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Wiwat Wakacje!

59. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Wiwat Wakacje!

15 czerwca 2019 r. - godz. 16.00, Zalew Nowohucki, ul. Bulwarowa

Ulubieniec krakowskiej publiczności, piosenkarz Jacek Wójcicki oraz dziecięcy zespół wokalno-instrumentalny Jakubowe Muszelki wystąpią podczas koncertu plenerowego, którym obchodząca w tym roku 70-lecia istnienia najmłodsza dzielnica Krakowa przywita nadchodzące lato i wakacje. 59. edycja cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! odbędzie się 15 czerwca nad Zalewem Nowohuckim. Początek koncertu o godzinie 16:00.

Zebranej publiczności po raz kolejny dane będzie podziwiać nieprzeciętny talent wokalny Jacka Wójcickiego - rodowitego krakowianina i absolwenta krakowskiej PWST, gwiazdy obrosłej legendą „Piwnicy pod Baranami” i kabaretu Olgi Lipińskiej, aktora filmowego znanego między innymi z przejmujących ról w dramatach „Ostatni Dzwonek” Magdaleny Lazarkiewicz i „Lista Schindlera” Stevena Spielberga. Każdy jego występ to nie tylko moc wrażeń muzycznych, ale też kolorowe, pełne lekkości, kontrastów i szczerego uśmiechu show obdarzonego niepowtarzalną osobowością sceniczną artysty. Na repertuar nowohuckiego koncertu złożą się przeboje, którymi muzyk od dekad cieszy swoich wiernych fanów.

Przed występem Jacka Wójcickiego młodsze pokolenia nowohucian do wspólnej zabawy i śpiewania zaproszą Jakubowe Muszelki. To świętujący niedawno dziesięciolecie istnienia zespół instrumentalno-wokalny, którego większość czynnych wokalistów urodziła się już po założeniu grupy, a muzykę wykonują młodzi instrumentaliści grający na skrzypcach, wiolonczelach, fletach, gitarach i instrumentach perkusyjnych. W dorobku założonego przez Elżbietę i Leszka Hinców zespołu znajdują się już cztery płyty, Jakubowe Muszelki mają za sobą dziesiątki występów, a ich utworów można było słuchać na antenach profesjonalnych stacji radiowych.

Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Lidia Jazgar. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie, a przed występem zapowiedzianych artystów publiczności zaprezentują się laureaci konkursu „Żonkilowy Song”.

Wstęp wolny.

Uwaga! Organizatorzy nie zapewniają dla wszystkich miejsc siedzących!
Wstęp na teren imprezy od godz.15.00.

Organizatorami wydarzenia są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.

Więcej informacji o cyklu można znaleźć na stronie projektu: www.nhdn.pl.

Koncert odbywa się przy wsparciu Miasta Kraków.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Partnerzy cyklu: PPU „Fares” Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, Agencja Art. Blue
Patronat medialny: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio PLUS, TVP Kraków, Dziennik Polski


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE