Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Dyniowa Nowa Huta – zaproszenie do udziału w konkursach - przedłużony termin zgłoszeń!

Dyniowa Nowa Huta – zaproszenie do udziału w konkursach - przedłużony termin zgłoszeń!

W odpowiedzi na liczne prośby przedłużamy termin zgłoszeń udziału w tegorocznych dyniowych konkursach. Karty zgłoszenia można przesłać lub dostarczyć osobiście do 15 września. Po szczegółowe informacje na temat konkursów zapraszamy do zakładki KONKURSY.

Hodowlany, dwa plastyczne i fotograficzny – organizatorzy tegorocznego VIII Festiwalu Zaklęte w Dyni zapraszają wszystkich krakowian, a szczególnie nowohucian, do udziału w aż czterech konkursach tematycznych. Termin zgłaszania się chętnych do udziału upływa 15 września, pięć dni później podczas imprezy w Alei Róż nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Nowohuckie Branice to dyniowe zagłębie Krakowa. Jesienią warto odwiedzić to osiedle, by podziwiać pomarańczowo-zielone pola. To właśnie branickie dynie zainspirowały Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta do przygotowania dyniowego Festiwalu. Jednym z ważniejszych jego punktów są konkursy, których tematem przewodnim jest dynia. W tym roku organizatorzy wydarzenia zaplanowali ich aż cztery.

Jak co roku do udziału w konkursie „Dynia jaka jest, każdy widzi” zgłaszać mogą się hodowcy dyń, a kryterium oceny stanowi wygląd wyhodowanych okazów, ich oryginalny kształt i kolor. W konkursie plastycznym „Dynia pełna Energii” zadaniem uczestników jest wykorzystanie warzywa jako tworzywa plastycznego, a liczy się pomysłowość aranżacji.

W tym roku, z okazji obchodów 70-lecia Nowej Huty, w związku z realizacją projektu „Podróże po Nowej Hucie z Panem Dynią”, organizatorzy ogłosili dodatkowo dwa nowe konkursy. Fotograficzny -„Dynia podróżnik, co się w kadrze nie mieści”, oraz plastyczny - „Portret Pana Dyni”. W pierwszym udział wziąć może każdy chętny, a przed uczestnikami postawiono zadanie wykonania fotografii dyni lub Pana Dyni (nowego bohatera Festiwalu i książeczki dla dzieci, której premiera nastąpi podczas najbliższej edycji dyniowego święta) w przestrzeni Nowej Huty. W konkursie plastycznym, adresowanym do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, zgłoszone prace przedstawiać mają Pana Dynię w dowolnym miejscu Nowej Huty.

Termin zgłaszania się chętnych do udziału w ogłoszonych konkursach upływa 15 września. Regulaminy oraz karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Festiwalu Zaklęte w Dyni – zakletewdyni.pl.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE