Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Cudze Chwalicie? Nową Hutę poznajcie! – finał w Klubie Herkules

Cudze Chwalicie? Nową Hutę poznajcie! – finał w Klubie Herkules

29 listopada 2019 r.


Pod hasłem „Nowohucka magia i podkrakowskie czary” odbył się 29 listopada w Klubie Herkules pierwszy z czterech finałów projektu Cudze Chwalicie? Nową Hutę Poznajcie, organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty pod patronatem Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Projekt odbywa się w ramach zadania publicznego Wzbogacenie oferty kulturalnej miasta- wydarzenie kulturalne i artystyczne edukacja kulturowa 2019.

Był to dzień pełen wróżb i czarów, połączony z iluzją, tańcem i słodkim poczęstunkiem. W końcu Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy oraz poznania tradycji i ludowych zwyczajów.

W pierwszej części spotkania zgromadzeni oglądali występ iluzjonisty Andrzeja Janeczka, który zaprezentował wiele zaskakujących sztuczek. Widzowie mieli możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu. Uczyli się tajemniczych zaklęć, a odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie i sami czarowali. Wyprawa do tajemniczego świata dostarczyła wszystkim sporo radości. Atmosfera zrobiła się prawdziwie magiczna i tajemnicza.

W drugiej części do aktywnego uczestnictwa we wróżbach zaprosiła zgromadzonych prowadząca finał Weronika Śliwiak-Motak. Wszyscy zgromadzeni wzięli udział w tańcu kotylionowym i laniu wosku. Przybyłych gości – Przewodniczącego Stanisława Moryca i radnych Dzielnicy XVIII Nowa Huta zaprosiła do wywróżenia swojej przyszłości z obierek jabłek.

Niezapomniany wieczór andrzejkowy zakończył się przy kawie i poczęstunku, podczas którego uczestnicy wspominali atrakcje, z jakich mieli okazję skorzystać podczas projektu: zwiedzanie ekospalarni, wizytę w Tauron Arenie i udział w Polskiej Nocy Kabaretowej jak również niezapomniane chwile podczas spektaklu „Wszystko o kobietach” w Teatrze Ludowym.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE