Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Rocznica stanu wojennego - finał projektu w Klubie Karino

Rocznica stanu wojennego - finał projektu w Klubie Karino

W sobotę, 14 grudnia 2019 roku wieczorem w Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków–Nowa Huta na osiedlu Chałupki, odbyło się ostatnie spotkanie finałowe projektu „Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie!”. Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty dzięki dofinansowaniu Miasta Krakowa uzyskanemu w konkursie ofert pn. „Wzbogacenie oferty kulturalnej miasta – wydarzenia kulturalne i artystyczne, w dziedzinie: edukacja kulturowa 2019”. Doskonałą okazją do jego przeprowadzenia było 70–lecie powstania Nowej Huty.

W działaniach projektowych, odbywających się pod patronatem Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, wzięły udział cztery grupy rekrutujące się z mieszkańców najbardziej peryferyjnych osiedli Nowej Huty – Branic, Chałupek, Kantorowic, Zesławic, Kościelnik i Wróżenic. Każda grupa zrealizowała jesienią własny program kulturalny, którego doświadczeniem podzieliła się z pozostałymi, zapraszając je na spotkania sąsiedzkie w klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta: Pod Kasztanami, Herkules, Karino i Zakole.

Sobotnie spotkanie w Klubie Karino, organizowane w dzień po 38. rocznicy ogłoszenia Stanu Wojennego, składało się z dwóch części. Pierwsza, poważna i pełna zadumy, obejmowała prezentacje o grudniu 1981 roku oraz recital piosenek związanych z tym mrocznym czasem w wykonaniu Marii Arkusz i Weroniki Śliwiak. Po przerwie, podczas której zebrani goście otrzymali ciepły poczęstunek, nastąpiła część składająca się z zabaw, dowcipów i wspomnień z czasów PRL, prowadzona przez Krzysztofa Karolczyka. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa przedmiotów codziennego użytku z czasów PRL.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili Radni Miasta Krakowa: Włodzimierz Pietrus i Edward Porębski z małżonką. Obecni byli radni Dzielnicy XVIII – Beata Poszwa, Bogumiła Drabik, Jan Pyż, Jarosław Matuszczyk i Mariusz Woda. Nie zabrakło zaprzyjaźnionych mieszkanek okolicznych osiedli, w tym ze Stowarzyszenia Bezpieczna Ruszcza i z Przylasku Rusieckiego.
Gospodynie spotkania - Elżbieta Nowak z Klubu Karino oraz koordynatorka projektu, Weronika Śliwiak, podziękowały uczestnikom projektu za udział i wprowadziły zgromadzonych w nastrój świąteczny, wręczając drobne upominki. Na zakończenie spotkania uczestnicy zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy” oraz złożyli sobie życzenia.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE