Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Wykłady i spotkania z kulturą online 18.05.- 24.05.

Wykłady i spotkania z kulturą online 18.05.- 24.05.

Poniedziałek 18 maja, to data ważna dla wielu Polaków. Tego dnia urodził się Karol Wojtyła, przyszły papież. Dziś w setną rocznicę jego urodzin zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Nowa Huta Karola Wojtyły” w reżyserii Jerzego i Krzysztofa Ridana, zrealizowanego w ramach programu konkursowego „Filmoteka Małopolska”.

Niezmiennie zapraszamy do wysłuchania wykładu: tym razem „Ranking genialnych? Najwięksi matematycy w historii ludzkości” dr Zdzisława Pogody, którego mieliśmy przyjemność gościć w naszej Nowohuckiej Akademii Seniora na wykładzie” Humanistyczne aspekty matematyki”

Muzycznie czas umili występ wiolonczelisty Hausera, który wraz z Orkiestrą Filharmonii Zagrzebskiej i zaproszonymi gośćmi prezentuje swoje ulubione utwory klasyczne.

Ponad 200 katalogów i albumów z kolekcji Muzeum Guggenheim w Nowym Jorku dostępnych w archiwum muzeum do wyszukania według kolekcji, tematu, twórcy- w nawigacji w języku polskim. Albumy można po kliknięciu przejrzeć i powiększyć a po zalogowaniu na stronie można je również ściągnąć do swoich zbiorów.

Z rodzimego dorobku prezentujemy jedno z największych dzieł teatru XX wieku ”Umarła klasa” Tadeusza Kantora z 1976 r. Spektakl odegrany ponad 2,5 tyś. razy na całym świecie, dzięki realizacji Andrzeja Wajdy dostępny do obejrzenia w każdej chwili w zbiorach Ninateki.

Na weekend proponujemy kolejny zakątek Polski z dużą historią w tle, zapraszając na spacer wirtualny po Zamku w Malborku. W prostej nawigacji, podążając za strzałką zobaczycie najciekawsze elementy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz zamku.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE