Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Życie na Kubie i w Meksyku

Życie na Kubie i w Meksyku

Energetycznie i słonecznie rozpoczął się kolejny rok funkcjonowania Nowohuckiej Akademii Seniora - . wykładem o „Życiu na Kubie i w Meksyku”, który przygotowała dla NAS Barbara Radwańska, podróżniczka, kulturoznawca oraz filmowiec, znawczyni i pasjonatka Ameryki Łacińskiej.

Mogliśmy posłuchać historii o powstawaniu cygar, pochodzących z najpiękniejszych i najżyźniejszych terenów uprawy tytoniu na Kubie, gdzie ważne miejsce w hierarchii zajmują tzw. zwijacze cygar a ci najlepsi są porównywani do gwiazd futbolu. Cofnęliśmy się do znanego nam symbolu PRL-u „malucha”, który jest bardzo popularny na Kubie i zawędrował tam w ramach wymiany handlowej, jako jeden z niewielu dostępnych Kubańczykom modeli samochodów mogących poruszać się po kraju a na koniec poznaliśmy zwyczaje panujące w Meksyku a dotyczące Święta Zmarłych, które jest obchodzone z wielką fetą i radością, co przypomniało nam także, dlaczego mimo ubóstwa, mieszkańcy krajów Ameryki Łacińskiej uchodzą za jednych z najszczęśliwszych ludzi świata.

Niestety sytuacja w związku z coraz większą liczbą zakażeń na Covid-19 w Krakowie i kraju powstrzymuje nas przed przygotowanymi już kolejnymi spotkaniami, na które czekamy z niecierpliwością i nadzieją szybkiej możliwości udziału.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE