Nowohucka Akademia Seniora on-line

Powiększ obrazFragment laptopa z boku, klawiatura, a na nie ręce z palcami ułożonymi do pisania.

Wzrost zachorowań na Covid-19 a także niepewność, dotycząca możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych, spowodowała że już w październiku zaczęliśmy przygotowywać seniorów do przeniesienia do sieci części zajęć Nowohuckiej Akademii Seniora. Po ogłoszeniu obostrzeń, zawiesiliśmy zajęcia stacjonarne i podjęliśmy próby działania w Internecie.

Z początkiem listopada ruszyły środowe lekcje języka angielskiego, prowadzone na platformie komunikacyjnej w 4 grupach zaawansowania oraz gimnastyka w zamkniętej grupie na Facebook’u, która odbywa się dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki o godz. 11:00. Dodatkowo uczestnicy gimnastyki mają możliwość ponownego odtworzenia i uczestnictwa w prowadzonych lekcjach przez cały miesiąc. Nasi seniorzy dostali wsparcie w postaci przesłanych instrukcji dotyczących instalacji komunikatorów i założenia konta na Facebook’u oraz byli objęci pomocą przez telefon, aby proces przygotowań do zajęć on-line był dla nich jak najbardziej przyjazny i zrozumiały.

Dzięki temu wprowadzone zajęcia cieszą się powodzeniem i akceptacją oraz wykorzystują potencjał nauki zdalnej w wymuszonej przerwie w kontynuacji zajęć stacjonarnych.

Od połowy listopada rozpoczniemy realizację kolejnych zajęć: język niemiecki w poniedziałki o godz. 10:00 oraz jogę o godz. 12:00.

Do zajęć online w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora można jeszcze dołączyć a my szykujemy kolejne możliwości wsparcia oraz zaangażowania w świat online dla naszych Seniorów w tym trudnym okresie. Uczestnictwo w zajęciach online wynosi 40 zł miesięcznie plus 20 zł jednorazowego wpisowego, w przypadku nowych uczestników.

Szczegółowe informacje można uzyskać mailowo: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl lub telefonicznie: 518 659 075