Wykłady i spotkania z kulturą online 15-21.02.

Powiększ obrazNa pierwszym planie telefon i dłonie, na wyświetlaczu widać zdjęcie robione obrazowi w muzeum. Na obrazie kobieta lejąca wodę z dzbana do misy na stole.

Czy Polska wyglądała jak Wyspy Bahama? Jakie odkrycia fauny i flory dała nam paleontologia oraz jak wyglądały i co nam przyniosły współczesne badania – to część pytań, na jakie uzyskamy odpowiedź dzięki wykładowi „Polska 150 milionów lat temu”- dr. Daniela Tyborowskiego.

Uznana za pierwszą polską operę narodową, wystawiona w 1794 roku „Cud albo Krakowiaki i Górale” Wojciecha Bogusławskiego, z muzyką Jana Stefaniego to dzisiejsza propozycja dla Państwa. Inscenizacja – Teatr Wielki Opery Narodowej.

„Beksiński-Banach wywiad, którego nie będzie”. Fragmenty rozmów, które mogłyby jeszcze się odbyć, dokumenty, obrazy i wspomnienia z życia Beksińskiego. Fikcja i rzeczywistość, wszystko w zgrabnej formie spektaklu autorstwa Wiesława Banacha.

Pobudzający wyobraźnię „thriller metafizyczny” Gilberta Chestertona – „Człowiek, który był Czwartkiem”. Można dawkować w kawałkach. 25 części słuchowiska czeka na chętnych do zagłębienia się w nieoczywisty świat paradoksów i niespodziewanych zwrotów akcji.

Odrobina współczesnej sztuki – odrobina Polski…Kolekcja prac Magdaleny Abakanowicz w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Komu znudziły się już mrozy i zima, zapraszamy na wycieczkę na Malediwy. Piękne kadry natury, ciekawostki historyczne i kulturowe, które zostały utrwalone przez polskich pasjonatów i podróżników w porywające cykle po najpiękniejszych zakątkach świata.