Wykłady i spotkania z kulturą online 22-28.02.

Powiększ obrazNa pierwszym planie telefon i dłonie, na wyświetlaczu widać zdjęcie robione obrazowi w muzeum. Na obrazie kobieta lejąca wodę z dzbana do misy na stole.

W wykładzie „Wszechobecne fraktale” dr hab. Marek Wolf opowie, jakie znaczenie w przyrodzie i codzienności ma kształt i że możliwe jest określenie wzoru na różnorodne kształty. Zobaczymy m.in. matematyczny zapis płatka śniegu, błyskawicy, układu krwionośnego czy liścia paproci.

„Warszawa Chopina” to wciągający dokument zrealizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, obrazujący pierwsze 20 lat Chopina w Polsce, jego miejsca, przyjaźnie, pierwsze kompozycje.

Roman Polański w barwnym wywiadzie Katarzyny Borowieckiej odsłania przed nami wspomnienia związane z realizacją swoich filmów. Materiał pokaże także fragmenty filmów oraz ciekawostki z planów.

„Pixel” Mourada Merzoukiego to spektakl będący połączeniem nowoczesnej choreografii, muzyki i trójwymiarowych efektów graficznych.

Spacer przez wirtualną Galerię Uffizi we Florencji po salach malarstwa weneckiego XVI wieku, może pochłonąć prawie jak w realnym muzeum.

W weekend zapraszamy na spacer w perspektywie 360° po największej jaskini świata Son Doong w Wietnamie. Dodatkowego realizmu dodadzą dźwięki pochodzące z otoczenia.