Wykłady i spotkania z kulturą online 8-14.02.

Powiększ obrazNa pierwszym planie telefon i dłonie, na wyświetlaczu widać zdjęcie robione obrazowi w muzeum. Na obrazie kobieta lejąca wodę z dzbana do misy na stole.

„Jedzenie, które chroni przed rakiem”- wykład dr. hab. Jerzego Gubernatora, w przystępny sposób zapoznaje nas z produktami zawierającymi silne właściwości przeciwnowotworowe i składniki pomagające zadbać o odporność i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

„Zaczarowana wiolonczela Miszy Majskiego” to koncert artysty wraz z Genewską Orkiestrą Kameralną, w którym usłyszymy utwory Czajkowskiego, Brucha, Faurego i Saint- Saënsa

Zachęcamy także do przypomnienia sobie dzieł polskich artystów. Na dziś – Józef Chełmoński i jego 135 prac wraz z opisem, ułożonych w porządku chronologicznym. Kto rozbudzi swój artystyczny apetyt, w galerii odnajdzie dorobek polskich malarzy, łącznie z nazwiskami mniej znanymi szerszej publiczności.

„O jedną kropelkę za dużo”, spektakl w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego, zrealizowany w okresie pandemii pokazuje świetny montaż i realizację gry aktorów, którzy swoje role…. nagrali telefonami komórkowymi we własnych domach. 

„Miejsca, które zainspirowały wielkie dzieła” to inspiracje, które mają swoje odzwierciedlenie nie tylko w malarstwie ale także w muzyce, literaturze, filmie i architekturze. Zobacz wybrane zdjęcia w perspektywie 360°

Na zakończenie karnawału prezentujemy Koncert Karnawałowy Polish Art Philharmonic