Wideopoetycki dialog kultur – jesteśmy partnerem projektu

Powiększ obrazNa pierwszym planie widać tył głowy i ramiona dziewczyny stojącej przed zamglonym horyzontem. Zdjęcie w kwadracie podzielone na cztery prostokąty. Dolny i prawy boczny przebarwiony na bordowo- fioletowo.

Nasze Stowarzyszenie zostało partnerem międzynarodowego projektu „Wideopoetycki dialog kultur”. Jest to polsko-ukraiński projekt, którego celem jest promocja kultury ukraińskiej i polskiej poprzez wideopoezję. W ramach działania powstało 11 utworów wideopoetyckich, stworzonych na podstawie wierszy 6 polskich i 5 ukraińskich poetów, we wzajemnych tłumaczeniach. Autorem projektu jest pisarz oraz artysta zajmujący się sztuką wideo – Kyryło Poliszczuk z Kropywnyckiego (Ukraina).


W ramach projektu zapraszamy, w niedzielę 25 kwietnia o godz. 16.00 na internetowy pokaz utworów powstałych w ramach projektu. Pokaz realizowany będzie na stronie www.przyjacielenowejhuty.pl oraz w wydarzeniu projektowym i na fanpage’u Stowarzyszenia w serwisie Facebook.

Zaprezentowane zostaną utwory wideo do wierszy Tadeusza Śliwiaka, Wołodymyra Świdzińskiego, Maksyma Krywcowa, Łukasza Jarosza, Artema Łucenki, Cypriana Kamila Norwida, Kyryła Poliszczuka, Weroniki Śliwiak, Bohdana-Ihora Antonycza, Julii Fiedorczuk i Anny Świrszczyńskiej.

Partnerami zadania są dwie organizacje pozarządowe – ukraińska Agencja Zrównoważonego Rozwoju „Wieżowiec” (Kropywnycki) oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (Kraków). Projekt jest wspierany przez Unię Europejską w ramach programu „House of Europe”.