Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

Wesołego Alleluja!

Wesołego Alleluja!

Wielkanoc 2019, Nowa Huta

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, miłości i nadziei. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym i wśród przyjaciół. 


życzy
Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty


czytaj więcej...

58. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Świat według Hanny Chrzanowskiej

58. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Świat według Hanny Chrzanowskiej

6 kwietnia 2019 r.- godz.19.00, kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski (Arka Pana)

Pierwszy w 2019 r. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, tradycyjnie dedykowany Polom Nadziei, odbędzie się 6 kwietnia 2019 o godz. 19.00 w Kościele Arka Pana (ul. Obrońców Krzyża 1).

Wystąpią: Agata Bernadt, Lidia Jazgar, Marzena Florkowska, Dariusz Kowalski, Grzegorz Dowgiałło, Michał Ziomek, Ryszard Brączek, Tomasz Grzybowski, Joachim Mencel, Grzegorz Piętak, Przemysław Pacan, Adam Prucnal. Wybór tekstów, scenariusz: Agata Bernadt
Prezentacja multimedialna: Paweł Zechenter

Bezpłatne zaproszenia na koncert dostępne będą od 19 marca 2019 r. w siedzibie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1), Biurze Poselskim Posła Ireneusza Rasia (os. Złotej Jesieni 6/34) oraz Punkcie Informacji Miejskiej (ul. św. Jana 2). 

Ilość zaproszeń jest ograniczona! Organizatorzy nie zapewniają miejsc siedzących dla wszystkich uczestników koncertu.

Wydarzenie na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/2182174018488574/


czytaj więcej...

Międzypokoleniowa kolęda

Międzypokoleniowa kolęda

10 stycznia 2019 r. - godz.16.00, os. Bohaterów Września 26

Wspólne kolędowanie to piękna tradycja. Kolędy od wieków są obecne w naszej kulturze, a święta Bożego Narodzenia to nie tylko 12 potraw, choinka i prezenty, ale również czas na wspólne śpiewanie - przy stole i podczas uroczystej Pasterki. A jak już poćwiczycie w domach przy świątecznym stole, by jeszcze mocniej rozszerzać tę tradycję, zapraszamy do Klubu Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na koncert kolęd połączony z programem artystycznym w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 89.

Wstęp wolny!


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Hej, Malućki, Malućki... z Kapelą Hanki Wójciak w Nowej Hucie

Hej, Malućki, Malućki... z Kapelą Hanki Wójciak w Nowej Hucie

Dobrą tradycją zimowej odsłony cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! stało się poświęcenie jej wspólnemu kolędowaniu z artystami, którzy potrafią nadać swój indywidualny styl tradycyjnym pieśniom okresu bożonarodzeniowego - sprawić by znane i cenione kolędy oraz pastorałki zabrzmiały w zupełnie nowym wymiarze. Organizatorzy cyklu, w 2018 roku to trudne, ale niezwykle wdzięczne zadanie, powierzyli Kapeli Hanki Wójciak, a koncert Hej, Malućki, Malućki... w ich wykonaniu odbył się 28 grudnia w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Zakończenie III etapu projektu Krakowski szlak Bajkoteki

Zakończenie III etapu projektu Krakowski szlak Bajkoteki

Od czerwca do grudnia 2018 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty już po raz trzeci organizowało działania w ramach projektu Krakowski szlak Bajkoteki, który w tym roku nosił podtytuł W rozegranym świecie wierszy.
Projekt otrzymał dofinansowanie w otwartym konkursie ofert na realizację w roku 2018 zadania publicznego Gminy Miejskiej Kraków w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt. „Upowszechnianie literatury i działalność wydawnicza”. W ramach umowy z Miastem Kraków przeprowadziliśmy cykl bezpłatnych warsztatów literackich, które odbywały się w siedzibie patronów działań – Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta. Oprócz tego wznowiliśmy poetycki przewodnik po Krakowie z wierszami Tadeusza Śliwiaka oraz wydaliśmy grę planszową inspirowaną wierszami Poety, w całości opartą na pomysłach uczestników ubiegłorocznych zajęć! Ostatecznie gra ukazała się w dwóch wersjach – jedna z nich została oparta w całości na wierszu „Diabeł i baba”, a druga na kompilacji wszystkich wierszy znajdujących się w przewodniku.


czytaj więcej...

Wesołych świąt Bożego Narodzenia!

Wesołych świąt Bożego Narodzenia!

Niech święta Bożego Narodzenia będą czasem miłości i pokoju, a Nowy Rok niech obdarzy Nas powodzeniem w każdej sferze życia.

Życzą
Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty


czytaj więcej...

57. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Hej Malućki, Malućki - koncert kolęd w wykonaniu Kapeli Hanki Wójciak

57. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Hej Malućki, Malućki - koncert kolęd w wykonaniu Kapeli Hanki Wójciak

28 grudnia 2018 r. - godz. 19.00, kościół pw. Maksymiliana Marii Kolbego, os. Tysiąclecia 86

Kolędy – pieśni okresu bożonarodzeniowego, nierozerwalnie związane z polską tradycją, wybrzmiewają w sposób szczególnie przejmujący, gdy są wykonywane na góralską nutę. Surowe dźwięki smyczków, charakterystyczny śpiew i góralska ekspresja przywodzą na myśl klimat pamiętanych jeszcze z dzieciństwa śnieżnych i mroźnych Świąt Bożego Narodzenia, gdzie z surowością klimatu kontrastowało ciepło rodzinnych spotkań, woń wigilijnych potraw i zapach mieniącej się kolorami ozdób choinki. Jednocześnie pozwalają mocniej poczuć wyjątkowość chwil sprzed wieków, gdy - wedle biblijnych przekazów -do niewielkiej stajenki, oddalonej o tysiące kilometrów stąd, z górskich łąk, wraz ze stadami zwierząt, schodzili pasterze - pierwsi świadkowie narodzin Tego, który miał zbawić świat od grzechu.

Na spotkanie z kolędami na góralską nutę (ale nie tylko!), w wykonaniu Kapeli Hanki Wójciak, zapraszają krakowian i ich gości, którzy w tym wyjątkowym, świątecznym czasie zawitają pod Wawel, organizatorzy 57. edycji projektu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert Hej Malućki, Malućki rozpocznie się 28 grudnia 2018 r. o godzinie 19.00 w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego (os. Tysiąclecia 86, Kraków).


czytaj więcej...

Seniorzy w inkubatorze kuchennym w Zakrzowie. Projekt Na widelcu zdrowia

Seniorzy w inkubatorze kuchennym w Zakrzowie. Projekt Na widelcu zdrowia

23 listopada 2018 r. Zakrzów

Ostatnie wydarzenie w ramach projektu Na widelcu zdrowia miało miejsce w listopadowy piątek, gdy wraz z grupą Seniorów odwiedziliśmy inkubator kuchenny i spółdzielnię socjalną w Gościńcu 4 Żywiołów w Zakrzowie.

Inkubator jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce. Najważniejszą jego częścią jest kuchnia wyposażona w urządzenia dużej gastronomii oraz chłodnie. Dzięki temu lokalni rolnicy, małe firmy i osoby oraz organizacje mogą skorzystać z inkubatora wynajmując pomieszczenia i wyposażenie kuchni oraz chłodnię w celu wyrobu i przechowywania własnych produktów.

W trakcie wizyty zwiedziliśmy zaplecze kuchenne inkubatora, upiekliśmy zdrowe muffiny, wykonaliśmy anioły z ciasta drożdżowego pod okiem artystki i malarki Kingi Chromy oraz degustowaliśmy lokalną kuchnię


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Małopolska Kuchnia Regionów

Małopolska Kuchnia Regionów

Projekt Na widelcu zdrowia, realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, od kilku już miesięcy zabiera Seniorów w podróż po historii kuchni europejskiej oraz kuchni regionalnej naszego kraju. Omawianie różnic w smakach lokalnych często poparte jest warsztatem kulinarnym, wyjazdem do certyfikowanych hodowli lub spotkaniem z rolnikami prowadzącymi gospodarstwa uprawy ekologicznej i certyfikowanej. A wszystko po to, aby podnieść poziom wiedzy na temat kultury kulinarnej i związanej z nią tematyki zdrowego odżywiania, w tym roli pożywienia w utrzymaniu zdrowia. 


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Warsztaty trzeciej edycji Krakowskiego szlaku Bajkoteki już rozpoczęte!

Warsztaty trzeciej edycji Krakowskiego szlaku Bajkoteki już rozpoczęte!

15 października 2018 w Pracowni i Wypożyczalni dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zainaugurowaliśmy kolejną, trzecią już turę literackich warsztatów Krakowskiego szlaku Bajkoteki – projektu, który w tym roku nosi podtytuł W rozegranym świecie wierszy.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

STRONA 1/19

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE