Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

Rekrutacja do Nowohuckiej Akademii Seniora- już 10 rok jesteśmy z Wami!

Rekrutacja do Nowohuckiej Akademii Seniora- już 10 rok jesteśmy z Wami!

od 2 września 2019 r., os. Centrum A 6a

U NAS nie zaznasz nudy!

30 września rozpocznie się dziesiąty rok działalności Nowohuckiej Akademii Seniora, prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Akademia oferuje kursy językowe (angielski, niemiecki, włoski), zajęcia ruchowe (gimnastyka, joga), kurs malarstwa, obsługi urządzeń mobilnych oraz pierwszej pomocy. Nowością będą zajęcia samorozwojowe, poruszające m.in. zagadnienia poczucia własnej wartości, redukcji stresu, ćwiczenia pamięci. Dodatkowo NAS oferuje cykl bezpłatnych wykładów, wyjścia do krakowskich instytucji kultury i spacery edukacyjne z przewodnikiem.


czytaj więcej...

Kombinator Twórczy- bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży

Kombinator Twórczy- bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży

wrzesień- listopad 2019 r., Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, ul. M.Wańkowicza 17

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych do udziału w bezpłatnym projekcie Kombinator Twórczy, którego celem jest zaangażowanie w proces rzemieślniczo-artystyczny z użyciem materiałów takich jak drewno, papier i tkanina.


czytaj więcej...

Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie!

Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie!

Projekt „Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie!” realizowany jest od lipca do grudnia 2019 roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty pod patronatem Ośrodka Kultury Kraków–Nowa Huta dzięki dofinansowaniu Miasta Krakowa uzyskanemu w konkursie ofert pn. „Wzbogacenie oferty kulturalnej miasta – wydarzenia kulturalne i artystyczne, w dziedzinie: edukacja kulturowa 2019”.


czytaj więcej...

Z Panem Dynią po Nowej Hucie - książka dla małych krakowian już w druku

Z Panem Dynią po Nowej Hucie - książka dla małych krakowian już w druku

Bajkowy lamorożec malujący obrazy w Mistrzejowicach, osiedlowy trzepak Maciej – znawca nowohuckiej historii, gołąb szachista Zenon z Parku Ratuszowego, orzeł z Kopca Wandy strzegący Kombinatu, skłócone z sobą wieżyczki Teatru Ludowego, mrówka z Ogrodowego publikująca na Instagramie, czy nadwiślański smok zjadający odpady - to niektóre z postaci, które w swej podróży po osiedlach, parkach i charakterystycznych miejscach Nowej Huty spotyka Pan Dynia - bohater książki dla dzieci, która ukaże się we wrześniu 2019 r.


czytaj więcej...

Wiwat Wakacje w Nowej Hucie!

Wiwat Wakacje w Nowej Hucie!

Przy imprezach odbywających się w plenerze, każdy organizator marzy o pięknej pogodzie. Taka też dopisała w minioną sobotę 15 czerwca, kiedy w Krakowie odbywało się dużo wydarzeń. Jednym z nich był 59. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zatytułowany Wiwat Wakacje, którego scena stanęła nad Zalewem Nowohuckim.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Zakończenie roku Nowohuckiej Akademii Seniora

Zakończenie roku Nowohuckiej Akademii Seniora

10 czerwca 2019 r., Nowa Huta

To już dziewiąte, uroczyste zakończenie roku akademickiego Nowohuckiej Akademii Seniora. Wydarzenie swoją obecnością uświetniła p. Anna Okońska-Walkowicz - Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, przekazując ciepłe słowa wsparcia i uznania dla naszych aktywnych seniorów, zarówno od siebie jak i Pana Prezydenta. 


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

59. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Wiwat Wakacje!

59. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Wiwat Wakacje!

15 czerwca 2019 r. - godz. 16.00, Zalew Nowohucki, ul. Bulwarowa

Ulubieniec krakowskiej publiczności, piosenkarz Jacek Wójcicki oraz dziecięcy zespół wokalno-instrumentalny Jakubowe Muszelki wystąpią podczas koncertu plenerowego, którym obchodząca w tym roku 70-lecia istnienia najmłodsza dzielnica Krakowa przywita nadchodzące lato i wakacje. 59. edycja cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! odbędzie się 15 czerwca nad Zalewem Nowohuckim. Początek koncertu o godzinie 16:00.


czytaj więcej...

Pan Dynia wędruje po Nowej Hucie - pierwszy etap projektu za nami!

Pan Dynia wędruje po Nowej Hucie - pierwszy etap projektu za nami!

Bajkowy lamorożec w Mistrzejowicach, osiedlowy trzepak Maciej, groźny Lis Rabuś z Grębałowa i gołąb szachista Zenon z Parku Ratuszowego - to postacie, które za sprawą wyobraźni dzieci z nowohuckich przedszkoli i szkół spotka w swej podróży po osiedlach, parkach i charakterystycznych miejscach Nowej Huty Pan Dynia. To bohater projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty dzięki dofinansowaniu Gminy Miejskiej Kraków w ramach konkursu na wzbogacenie oferty kulturalnej miast – wydarzenia kulturalne i artystyczne (edukacja kulturowe). W ramach „Nowohuckich podróży Pana Dyni” na przestrzeni kwietnia i maja 2019 zrealizowano 13 warsztatów dla młodych mieszkańców wschodniej części Krakowa. A jest to dopiero pierwszy etap działań projektu!


czytaj więcej...

Mamy Dzień Mamy

Mamy Dzień Mamy

23 maja 2019 r. - godz. 19.00, ul. A. Mycielskiego 11

Dzień Matki to najcieplejsze ze świąt w całym roku. Jak co roku Klub Aneks zaprasza wszystkie mamy – te, których dzieci jeszcze nie potrafią mówić i te, którym pisklęta już dawno wyfrunęły z gniazda – na spotkanie z artystyczną niespodzianką przy kawie i ciasteczku. 

Wstęp wolny


czytaj więcej...

Wesołego Alleluja!

Wesołego Alleluja!

Wielkanoc 2019, Nowa Huta

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, miłości i nadziei. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym i wśród przyjaciół. 


życzy
Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty


czytaj więcej...

STRONA 1/20

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE