Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

Postępowanie w stanach nagłych - wykład

Postępowanie w stanach nagłych - wykład

21 października 2019 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na wykład ratownika medycznego Patrycji Psuj, poświęcony postępowaniu w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Słuchacze dowiedzą się, jak rozpoznać objawy zawału czy hipoglikemii, poznają specyfikę udaru niedokrwiennego i krwotocznego. Wykładowca omówi sposób postępowania z osobami z podejrzeniem zawału i udaru oraz w przypadku spadku cukru, poinstruuje jak skutecznie wezwać pomoc za pośrednictwem numerów alarmowych.

Wstęp wolny.


czytaj więcej...

Czy nasze myśli mają wpływ na jakość naszego życia - wykład

Czy nasze myśli mają wpływ na jakość naszego życia - wykład

14 października 2019 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Jak myśli wpływają na nasze emocje, motywację, samopoczucie a w konsekwencji na zdrowie. Nasz wewnętrzny krytyk kontra pozytywne myślenie, blokady i moc sprawcza. Na co tak naprawdę mamy wpływ i czy da się zmienić bieg myśli. Wykład poprowadzi Agnieszka Wilczyńska-Jaroch.

Wstęp wolny.


czytaj więcej...

Zrozumieć media społecznościowe - wykład

Zrozumieć media społecznościowe - wykład

7 października 2019 r., godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Jakie znaczenie mają media społecznościowe, które są najpopularniejsze i jaką korzyść mogą dać seniorom? Omówienie zagadnień bezpieczeństwa w ramach użytkowania mediów społecznościowych - czego nie należy robić i jakich zdjęć nie publikować, czym jest hejt i jak na niego reagować. Wykład poprowadzi Helena Rumian.
Wstęp wolny.


czytaj więcej...

Na starcie 10. roku Nowohuckiej Akademii Seniora

Na starcie 10. roku Nowohuckiej Akademii Seniora

Uroczyście odśpiewane Gaudeamus igitur, wręczenie indeksów i wykład inauguracyjny, wygłoszony przez wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa Sławomira Pietrzyka – w taki sposób 30 września 2019 roku w swój 10. rok istnienia wkroczyła Nowohucka Akademia Seniora. W roku akademickim 2019/20 w zajęciach NAS weźmie udział ponad 150 seniorów.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Targi Seniora

Targi Seniora

27-28 września 2019 r., EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9

Już w piątek 27.09.2019 r. rozpoczynają się Targi Seniora w Krakowie, w EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia w tym dniu naszego stoiska nr 130 od 10:00-17:00. Będziemy na Państwa czekać z ofertą Nowohuckiej Akademii Seniora i ofertą Klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz małą niespodzianką.


czytaj więcej...

Inauguracja Roku Akademickiego Nowohuckiej Akademii Seniora

Inauguracja Roku Akademickiego Nowohuckiej Akademii Seniora

30 września 2019 r. - godz. 16.00, os. Centrum A 6a

30 września rozpocznie się dziesiąty rok działalności Nowohuckiej Akademii Seniora, prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Podczas uroczystej inauguracji zapisanym słuchaczom zostaną wręczone indeksy. Wykład inauguracyjny związany z obchodami 70-lecia Nowej Huty wygłosi Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk.

Szczegółowa oferta NAS dostępna jest na www.przyjacielenowejhuty.pl.

Wstęp wolny.


czytaj więcej...

Rekrutacja do Nowohuckiej Akademii Seniora- już 10 rok jesteśmy z Wami!

Rekrutacja do Nowohuckiej Akademii Seniora- już 10 rok jesteśmy z Wami!

od 2 września 2019 r., os. Centrum A 6a

U NAS nie zaznasz nudy!

30 września rozpocznie się dziesiąty rok działalności Nowohuckiej Akademii Seniora, prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Akademia oferuje kursy językowe (angielski, niemiecki, włoski), zajęcia ruchowe (gimnastyka, joga), kurs malarstwa, obsługi urządzeń mobilnych oraz pierwszej pomocy. Nowością będą zajęcia samorozwojowe, poruszające m.in. zagadnienia poczucia własnej wartości, redukcji stresu, ćwiczenia pamięci. Dodatkowo NAS oferuje cykl bezpłatnych wykładów, wyjścia do krakowskich instytucji kultury i spacery edukacyjne z przewodnikiem.


czytaj więcej...

Świat jest piękny! - wernisaż

Świat jest piękny! - wernisaż

14 czerwca 2019 r. - godz. 18.00, os. Bohaterów Września 26

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają na wernisaż wystawy wieńczący rok pracy artystycznej w ramach zajęć rysunku i malarstwa w Nowohuckiej Akademii Seniora.


czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku w Nowohuckiej Akademii Seniora

Uroczyste zakończenie roku w Nowohuckiej Akademii Seniora

10 czerwca 2019 r., godz. 16.00, os. Centrum A 6a

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta serdecznie zapraszają wszystkich Seniorów, którzy w roku akademickim 2017/2018 uczęszczali na zajęcia, wykłady i spotkania z kulturą w Nowohuckiej Akademii Seniora, na uroczyste zakończenie roku. Podczas spotkania dokonane zostanie podsumowanie tego roku działalności NAS, zostaną wręczone indeksy z zaliczonym rokiem i nagrodzeni najbardziej aktywni Słuchacze. Jak co roku, Organizatorzy Akademii przygotowali także niespodziankę.

Wstęp wolny.


czytaj więcej...

Stanisław Moniuszko - życie i muzyka

Stanisław Moniuszko - życie i muzyka

27 maja 2019 r. - godz.15.00, os. Centrum A 6a

Był człowiekiem nietuzinkowym. Nie tylko kompozytorem ponad 250 pieśni, kilkunastu oper, operetek i baletów, ale także poliglotą, podróżnikiem i… ojcem dziesięciorga dzieci. Tworzył muzykę silnie nacechowaną narodowo. Nie tylko inspirował się, czerpał z polskiego folkloru czy adaptował utwory polskich poetów, ale rodakom, rodzinnym stronom, obyczajom i tradycjom poświęcał tematykę dzieł. W ustanowionym przez Sejm Roku Stanisława Moniuszki na wykład poświęcony życiu i muzyce artysty, który wygłosi Anna Sieczka, zaprasza Nowohucka Akademia Seniora.

Wstęp wolny!


czytaj więcej...

STRONA 1/22

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE