Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

Warsztaty fotograficzne zakończone, ale konkurs trwa …

Warsztaty fotograficzne zakończone, ale konkurs trwa …

23 lipca 2012 r. odbyły się ostatnie zajęcia kursu fotograficznego, realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach projektu Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora. Podczas warsztatów seniorzy nauczyli się obsługiwać swoje aparaty, poznali ich możliwości techniczne oraz nabyli podstawową wiedzę z zakresu fotografii. Na zajęciach omówione zostały zagadnienia dotyczące m.in.: pracy z lampą błyskową, ręcznym nastawianiem ostrości, sposobami pomiaru światła oraz korekcji ekspozycji czy ustawienia balansu bieli i czułości ISO. Podsumowaniem kursu był plener fotograficzny, który odbył się na Małym Rynku w Krakowie.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

Konkurs fotograficzny dla seniorów

Zapraszamy nowohucian i pozostałych mieszkańców Małopolski – osoby w wieku 50+ do udziału w konkursie fotograficznym Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora. Pracą konkursową może być wyłącznie fotografia przedstawiająca Wakacyjną Małopolskę, a nabór prac odbywał się będzie w 3 kategoriach:

a) Plenery Małopolski

b) Zabytki Małopolski

c) Małopolskie Wydarzenia.


czytaj więcej...

Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! zagrała dla Pól Nadziei

Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! zagrała dla Pól Nadziei

Jak co roku, wiosenny koncert realizowany w ramach projektu społeczno-kulturalnego Nowa Huta. Dlaczego Nie?! dedykowany był Polom Nadziei - akcji charytatywnej Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. 21 kwietnia 2012 r. o godzinie 19.00 w wypełnionej po brzegi sali koncertowej Teatru Łaźnia Nowa odbył się Recital Jacka Wójcickiego.
Wydarzenie, które jak zwykle poprowadziła Lidia Jazgar, rozpoczęły podziękowania dla organizatorów i darczyńców od Pani Prezes Hospicjum – Jolanty Stokłosy. Koncert rozpoczął utwór Niebieska patelnia będący hymnem Piwnicy Pod Baranami, a następnie zgromadzona publiczność usłyszała w wykonaniu Jacka Wójcickiego m.in.: Sekretarkę, Już taki jestem zimny drań, Nie dokazuj miła, Karuzela z Madonnami czy Graj Cyganie.


czytaj więcej...

32. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! - Recital Jacka Wójcickiego dla Pól Nadziei

32. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! - Recital Jacka Wójcickiego dla Pól Nadziei

21 kwietnia 2012 r. - godz. 19.00, os. Szkolne 25

Już w kwietniu w Teatrze Łaźnia Nowa odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!. Na koncercie dla Pól Nadziei wystąpi Jacek Wójcicki. Artyście towarzyszyć będą: Konrad Mastyło – fortepian, Michał Braszak – kontrabas oraz Michał Chytrzyński – skrzypce.Wstęp na koncert - za bezpłatnymi zaproszeniami, które można odbierać od 10 kwietnia 2012 r. w:


czytaj więcej...

Wesołego Alleluja!

Wesołego Alleluja!

Najlepsze życzenia oraz wiosenne pozdrowienia.


czytaj więcej...

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert paschalny

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert paschalny

15 kwietnia 2012 r. - godz. 17.00, os. Na Wzgórzach 1 a

Na kolejnym koncercie z cyklu Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich, który odbywa się w Parafii Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a), wystąpią: Wacław Golonka – organy, Tomasz Ślusarczyk – trąbka oraz Stanisław Majerski – trąbka.
Podczas Koncertu paschalnego usłyszeć będzie można utwory takich twórców jak: Nicolaus Bruhns, Jean-Joseph Mouret, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Haendel.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.


czytaj więcej...

Akademia Dzieci i Młodzieży 2012

Akademia Dzieci i Młodzieży 2012

os. Ogrodowe 15

Zapraszamy do świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży, w ramach której proponujemy: gry i zabawy świetlicowe, pomoc w odrabianiu zadań domowych, warsztaty muzyczne, warsztaty plastyczne, zajęcia profilaktyczne, tenis stołowy, wyjścia do kina, na strzelnicę.

Zajęcia bezpłatne.czytaj więcej...

Polskie dzieci Afryki

Polskie dzieci Afryki

28 marca 2012 r. - godz. 17.00, os. Ogrodowe 15

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Polska Sahara oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zapraszają na spotkanie dotyczące odysei wojennej blisko 20 tysięcy Polaków wywiezionych z Syberii i Kazachstanu do Afryki Wschodniej.

Anna Gęgotek da świadectwo wywózki Sybiraków do Afryki w 1942 r. i pobytu w obozach w Tanzanii do 1947 r.


czytaj więcej...

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert pasyjny

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert pasyjny

24 marca 2012 r. - godz. 19.00, os. Na Wzgórzach 1a

Wraz z:

  • Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta
  • Parafią Miłosierdzia Bożego
  • Radą i Zarządem Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

zapraszamy na 34. koncert z cyklu Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich, który odbędzie się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

Podczas Koncertu pasyjnego usłyszeć będzie można plankty polskie (staropolskie pieśni żałobne), a także utwory D. Buxtehude, J. S. Bacha, M. Dupre, J. L. Krebs, M. Surzyńskiego i M. A. Charpentier.
Wystąpią: Stowarzyszenie Chóralne Ziemi Wielickiej im. Jana Pawła II w Strumianach, Piotr Piwko – dyrygent, Katarzyna Wajrak – sopran, Kinga Świerkosz – sopran, Agnieszka Piwko – Alt oraz Tomasz Głuchowski – organy.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Wydarzenie objęte jest patronatem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.czytaj więcej...

Z najlepszymi życzeniami...

Z najlepszymi życzeniami...

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia
oraz Nowego Roku
składamy życzenia zdrowych, radosnych świąt,
pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń,
a także sukcesów w życiu zawodowym i osobistym

Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty


czytaj więcej...

STRONA 17/19

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE