Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

I Festiwal Zaklęte w Dyni

I Festiwal Zaklęte w Dyni

22 września 2012 r. - godz. 14.00, teren zielony przy os. Centrum E

Dyniowe Festiwale odbywają się na całym świecie, m.in.: w USA, Kanadzie i Niemczech. Dlatego też nasze Stowarzyszenie wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta podjęli wspólne starania, by od 2012 roku również Kraków mógł poszczycić się swoim dyniowym festiwalem.

I Festiwal Zaklęte w Dyni odbędzie się 22 września br. w godzinach 14.00 – 18.00, na terenie zielonym przy os. Centrum E w Krakowie.


czytaj więcej...

Dyniowych konkursów czar

Dyniowych konkursów czar

22 września 2012 r. - godz. 12.00, teren zielony przy os. Centrum E

Wraz z jesienią nadciąga sezon między innymi na dynie, a mało kto wie, że Nowa Huta, a dokładnie osiedle Branice słyną z hodowli tego warzywa. Z tej okazji nasze Stowarzyszenie oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta przygotowali dla mieszkańców Krakowa i sąsiednich gmin dwa dyniowe konkursy.


czytaj więcej...

33. koncert Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! już za nami

33. koncert Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! już za nami

W niezwykłej scenerii Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w minioną sobotę zabrzmiała po raz pierwszy w całości Opera Nowohucka.

Ostatnie wydarzenie z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! zgromadziło jak zawsze liczną grupę publiczności, którą serdecznie powitała Lidia Jazgar – dyrektor artystyczny projektu. Po projekcji krótkiego filmu stylizowanego na gatunek science-fiction - Nowy Człowiek, odczytaniu fragmentów Alfabetu Nowohuckiego Przedmieścia, na scenie pojawili się wyczekiwani przez publiczność artyści.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Warsztaty fotograficzne zakończone, ale konkurs trwa …

Warsztaty fotograficzne zakończone, ale konkurs trwa …

23 lipca 2012 r. odbyły się ostatnie zajęcia kursu fotograficznego, realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach projektu Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora. Podczas warsztatów seniorzy nauczyli się obsługiwać swoje aparaty, poznali ich możliwości techniczne oraz nabyli podstawową wiedzę z zakresu fotografii. Na zajęciach omówione zostały zagadnienia dotyczące m.in.: pracy z lampą błyskową, ręcznym nastawianiem ostrości, sposobami pomiaru światła oraz korekcji ekspozycji czy ustawienia balansu bieli i czułości ISO. Podsumowaniem kursu był plener fotograficzny, który odbył się na Małym Rynku w Krakowie.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

Konkurs fotograficzny dla seniorów

Zapraszamy nowohucian i pozostałych mieszkańców Małopolski – osoby w wieku 50+ do udziału w konkursie fotograficznym Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora. Pracą konkursową może być wyłącznie fotografia przedstawiająca Wakacyjną Małopolskę, a nabór prac odbywał się będzie w 3 kategoriach:

a) Plenery Małopolski

b) Zabytki Małopolski

c) Małopolskie Wydarzenia.


czytaj więcej...

Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! zagrała dla Pól Nadziei

Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! zagrała dla Pól Nadziei

Jak co roku, wiosenny koncert realizowany w ramach projektu społeczno-kulturalnego Nowa Huta. Dlaczego Nie?! dedykowany był Polom Nadziei - akcji charytatywnej Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. 21 kwietnia 2012 r. o godzinie 19.00 w wypełnionej po brzegi sali koncertowej Teatru Łaźnia Nowa odbył się Recital Jacka Wójcickiego.
Wydarzenie, które jak zwykle poprowadziła Lidia Jazgar, rozpoczęły podziękowania dla organizatorów i darczyńców od Pani Prezes Hospicjum – Jolanty Stokłosy. Koncert rozpoczął utwór Niebieska patelnia będący hymnem Piwnicy Pod Baranami, a następnie zgromadzona publiczność usłyszała w wykonaniu Jacka Wójcickiego m.in.: Sekretarkę, Już taki jestem zimny drań, Nie dokazuj miła, Karuzela z Madonnami czy Graj Cyganie.


czytaj więcej...

32. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! - Recital Jacka Wójcickiego dla Pól Nadziei

32. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! - Recital Jacka Wójcickiego dla Pól Nadziei

21 kwietnia 2012 r. - godz. 19.00, os. Szkolne 25

Już w kwietniu w Teatrze Łaźnia Nowa odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!. Na koncercie dla Pól Nadziei wystąpi Jacek Wójcicki. Artyście towarzyszyć będą: Konrad Mastyło – fortepian, Michał Braszak – kontrabas oraz Michał Chytrzyński – skrzypce.Wstęp na koncert - za bezpłatnymi zaproszeniami, które można odbierać od 10 kwietnia 2012 r. w:


czytaj więcej...

Wesołego Alleluja!

Wesołego Alleluja!

Najlepsze życzenia oraz wiosenne pozdrowienia.


czytaj więcej...

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert paschalny

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert paschalny

15 kwietnia 2012 r. - godz. 17.00, os. Na Wzgórzach 1 a

Na kolejnym koncercie z cyklu Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich, który odbywa się w Parafii Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a), wystąpią: Wacław Golonka – organy, Tomasz Ślusarczyk – trąbka oraz Stanisław Majerski – trąbka.
Podczas Koncertu paschalnego usłyszeć będzie można utwory takich twórców jak: Nicolaus Bruhns, Jean-Joseph Mouret, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Haendel.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.


czytaj więcej...

Akademia Dzieci i Młodzieży 2012

Akademia Dzieci i Młodzieży 2012

os. Ogrodowe 15

Zapraszamy do świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży, w ramach której proponujemy: gry i zabawy świetlicowe, pomoc w odrabianiu zadań domowych, warsztaty muzyczne, warsztaty plastyczne, zajęcia profilaktyczne, tenis stołowy, wyjścia do kina, na strzelnicę.

Zajęcia bezpłatne.czytaj więcej...

STRONA 17/20

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE