Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

Akademia Dzieci i Młodzieży na Festiwalu 7xGospel

Akademia Dzieci i Młodzieży na Festiwalu 7xGospel

Festiwal 7xGospel Muzyka bez granic to projekt muzyczno-kulturalny, łączący ludzi z różnych kontynentów, kultur, mówiących różnymi językami. Gospel zagościł również w murach Galerii Krakowskiej, gdzie poprzez rozmaite warsztaty i zabawy dzieci, nastolatki, dorośli, a nawet całe rodziny mogli doświadczać muzyki w niekonwencjonalnych formach i ciekawych przestrzeniach.

Swoją obecność na Festiwalu uczestnicy Akademii Dzieci i Młodzieży zaznaczyli 21 października br., prezentując dwukrotnie na scenie piosenkę Shackles, którą od kilku tygodni przygotowywały pod okiem Weroniki Cymer. Pomimo ogromnej sceny oraz licznej publiczności dzieci wypadły doskonale.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Co nam w duszy gra - Koncert Grupy Okazjonalnej Bez Bisów

Co nam w duszy gra - Koncert Grupy Okazjonalnej Bez Bisów

27 października 2011 r. - godz. 19.00, os. Dywizjonu 303 1

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Klub 303 zapraszają na koncert Grupy Okazjonalnej Bez Bisów. W programie wieczoru piosenki m.in.: Wolnej Grupy Bukowina, Starego Dobrego Małżeństwa, Roberta Kasprzyckiego, Tomka Lewandowskiego i inne.

Wstęp – wolne datki na rzecz kampanii Zdolne buziole. Liczymy na Państwa hojność!


czytaj więcej...

Dziękujemy za udział w kweście

Dziękujemy za udział w kweście

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kweście prowadzonej na rzecz naszej akcji podczas kolejnej edycji imprezy Zaklęte w dyni.


czytaj więcej...

Wieczór indyjski w Akademii Dzieci i Młodzieży

Wieczór indyjski w Akademii Dzieci i Młodzieży

16 września br. w ramach projektu Akademia Dzieci i Młodzieży realizowanego przez nasze Stowarzyszenie oraz Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbył się wieczór indyjski.
Zajęcia poprowadziła Dominika Pyś, która odbyła podróż do Indii w lipcu i sierpniu br. Na początku slajdowisko stworzone z autorskich zdjęć Dominiki wprowadziło uczestników Akademii w klimat kultury indyjskiej. Dzieci usłyszały opowieści o różnych ciekawych miejscach (zabytki, świątynie) spotkaniach, ludziach i przygodach podczas podróży.


czytaj więcej...

Elektryczne Gitary zabrzmiały w Alei Róż

Elektryczne Gitary zabrzmiały w Alei Róż

Rok 2004, kościół Arka Pana – to tu odbył się koncert Edyty Gepert, który zainaugurował muzyczną przygodę Nowej Huty z projektem Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!. Do września 2011 roku odbyło się 30 wydarzeń, w tym 28 koncertów i 2 specjalne projekcje filmowe (polska premiera filmu Świadectwo oraz projekcja obrazu R.Wieczyńskiego Popiełuszko. Wolność jest w nas.). W miniony weekend (10 września) odbył się właśnie 30-jubileuszowy koncert, którego gwiazdą był zespół Elektryczne Gitary.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

30. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! <br> Koncert  Elektrycznych Gitar

30. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!
Koncert Elektrycznych Gitar

10 września 2011 r. - godz. 19.00, Aleja Róż

Serdecznie zapraszamy na 30 - jubileuszowy koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! . W Alei Róż wystąpi dla Państwa zespół Elektryczne Gitary.

Organizatorami tego wydarzenia są:

  • Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty
  • Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

www.nhdn.pl

Wstęp wolny.


czytaj więcej...

Akademia Dzieci i Młodzieży zaprasza już od września

Akademia Dzieci i Młodzieży zaprasza już od września

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w projekcie Akademia Dzieci i Młodzieży, w ramach którego w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta prowadzona będzie bezpłatna świetlica środowiskowa.

W programie:

  • pomoc w odrabianiu zadań
  • warsztaty plastyczne
  • gry i zabawy
  • zajęcia tematyczne
  • wyjścia do: kina, na strzelnicę, itp. 

czytaj więcej...

Kwesta podczas Dożynek Dzielnicowych

Kwesta podczas Dożynek Dzielnicowych

21 sierpnia 2011 r. - godz. 15.30 - 20.00, teren zielony przy ul. Truskawkowej

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Dzielnicowe w Chałupkach, którym towarzyszyć będzie kwesta na rzecz naszej kampanii Zdolne buziole.

Organizatorami imprezy są: Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Szczegółowy program Dożynek na stronie www.krakownh.pl.


czytaj więcej...

Dziś pierwszy dzień kampanii Zdolne buziole !

Dziś pierwszy dzień kampanii Zdolne buziole !

1 lipca 2011 r.

Cieszy nas niezmiernie, iż właśnie dziś - zgodnie z planowanym terminem, rozpoczyna się nasza pierwsza kampania społeczna.

Celem akcji Zdolne buziole jest sfinansowanie 23 dzieciom udziału w wymarzonych zajęciach pozaszkolnych i kursach, a której powodzenie jest możliwe tylko przy Państwa zaangażowaniu. Naszymi beneficjentami są dzieci, które z różnych względów nie mają możliwości uczestniczenia w zajęciach dodatkowych, podczas których mogłyby rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji na jej specjalnej stronie i zachęcamy gorąco do pomocy w spełnieniu dziecięcych marzeń o zajęciach pozaszkolnych, a także do promowania kampanii wśród Waszych znajomych.

Dołącz do naszej akcji i pomóż pomagać – bo warto!


czytaj więcej...

Witamy na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty

Witamy na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty

Właśnie ruszyła strona internetowa naszego stowarzyszenia. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin. Znaleźć tu będzie można informacje o naszych imprezach i projektach, a także wszystkie aktualności związane z  Nowohcuką Akademią Seniora.


czytaj więcej...

STRONA 19/19

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE