Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

Współczesne poglądy na rozszerzający się Wszechświat – wykład

Współczesne poglądy na rozszerzający się Wszechświat – wykład

7 maja 2012 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają na kolejną prelekcję w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora. 
Prowadzący - dr Andrzej Odrzywołek zaprezentuje w sposób przystępny dla laików, współczesne poglądy na rozszerzający się Wszechświat.

W trakcie wykładu omówiony zostanie standardowy model kosmologiczny oraz znajdzie się miejsce na komentarz dotyczący przyznanej w 2011 roku nagrody Nobla w dziedzinie fizyki.


czytaj więcej...

Stres okiełznany

Stres okiełznany

16 kwietnia 2012 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na prelekcję i warsztaty Urszuli Pawłuckiej i Ilony Pietrzyk. Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia: charakterystyka zjawiska stresu, strategie radzenia sobie ze stresem, efektywne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. 

Wstęp wolny.


czytaj więcej...

Polskie Oscary

Polskie Oscary

2 kwietnia 2012 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Wraz ze Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszamy na kolejną prelekcję w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora. Janusz Korosadowicz zaprezentuje polskich twórców i filmy, które nominowane zostały do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej – Oscarów. 

Wstęp wolny.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W dniach 19-20 marca br. w Warszawie odbył się Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku, w którym wziął udział reprezentant współorganizatorów Nowohuckiej Akademii Seniora - Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta i Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty.


czytaj więcej...

Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu

Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu

26 marca 2012 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na prelekcję poświęconą osobom, które były lub są aktywne przez całe życie. Prowadząca Jolanta Szwalbe będzie zachęcać, aby dążyć do spełnienia marzeń w każdym wieku. Bo przecież, jak mówił Benjamin Franklin: nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.

Wstęp wolny.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Śladami Inków - wykład

Śladami Inków - wykład

12 marca 2012 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na kolejny wykład, podczas którego poznamy bliżej społeczeństwo Inków. Tym razem naszym gościem będzie Jerzy Bogusław Nowak, który opowie o swojej podróży do Ameryki Południowej.

Podczas wykładu spróbujemy odpowiedzieć na pytania dlaczego Inkowie czcili słońce i uznawali je za główne bóstwo? oraz co ze spuścizny Inków pozostało do współczesności?


czytaj więcej...

Gimnastyka dla seniorów

Gimnastyka dla seniorów

od marca 2012 r. godz. 11.00, os. Zgody 1

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na zajęcia usprawniające dla osób starszych. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana instruktorka. Program dostosowany jest do potrzeb uczestników i uwzględniający ich możliwości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie!


czytaj więcej...

Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie - komunikat nr 4

Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie - komunikat nr 4

Komunikat z dnia 20 lutego 2012 r. w sprawie programu Kongresu, akredytacji i zakwaterowania.


czytaj więcej...

Warsztaty rękodzieła artystycznego

Warsztaty rękodzieła artystycznego

od marca 2012 r. - godz. 11.00, os. Ogrodowe 15

Zajęcia adresowane są do osób dorosłych i seniorów, którzy chcieliby spróbować swoich sił i odkryć tajniki sztuki rękodzielniczej, a niekoniecznie uważają, że posiadają zdolności manualne.

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się m.in.: z technikami decoupage, filcowania, tworzenia biżuterii, a także wyrobu okolicznościowych dekoracji i ozdób.

Termin zajęć: piątki, w godz. 11.00-12.30 (os. Ogrodowe 15)
Koszt zajęć: 60 zł za miesiąc (4 zajęcia), w tym materiały.

Przyjdź i sprawdź, a zaskoczy Cię Twoja własna kreatywność !


czytaj więcej...

Cuda świata starożytnego

Cuda świata starożytnego

Na lutowym wykładzie słuchacze Nowohuckiej Akademii Seniora mogli poznać 7 cudów świata starożytnego. Prelekcję poprowadziła Aleksandra Szymanik z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Był to swoistego rodzaju turystyczny przewodnik po starożytności dla tych, którzy chcieli poznać istniejące do dziś, ale i znane tylko z reliktów lub przekazów miejsca.


czytaj więcej...

STRONA 19/21

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE