Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

Pomarańczowa Aleja Róż - VII edycja Festiwalu za nami

Pomarańczowa Aleja Róż - VII edycja Festiwalu za nami

16 września 2018 r.

Różnią się kształtem, wielkością, kolorem oraz - a może przede wszystkim - smakiem. Łączy je nazwa i coraz większa popularność w jadłospisach. Oto dynia - prawdziwie królewskie warzywo, jeden z symboli polskiej jesieni. W niedzielę, 16 września 2018 roku, już po raz siódmy, w nowohuckiej Alei Róż odbył się Festiwal "Zaklęte w Dyni", którego organizatorami są Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta i Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

VII Festiwal Zaklęte w Dyni

VII Festiwal Zaklęte w Dyni

16 września 2018 r. - godz. 11.00, al. Róż

Nowohucka Aleja Róż znów stanie się na jeden dzień dyniowym zakątkiem. 16 września Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta już po raz 7. zapraszają krakowian i nie tylko na Festiwal Zaklęte w Dyni. Dyniowe rzeźby przyciągną niejedno spojrzenie, „pomarańczowe” warsztaty pobudzą kreatywność a dyniowe smaki zachwycą nawet najbardziej wymagające podniebienia.

czytaj więcej...

Nabór grup szkolnych na warsztaty literackie „Krakowski szlak Bajkoteki”

Nabór grup szkolnych na warsztaty literackie „Krakowski szlak Bajkoteki”

Od 3 września 2018 roku rusza nabór na 10 bezpłatnych warsztatów literackich w ramach 3. edycji projektu „Krakowski szlak Bajkoteki” - w tym roku realizowanej pod hasłem „W rozegranym świecie wierszy”.


czytaj więcej...

Gra w druku!

Gra w druku!

Po wielu ustaleniach z grantodawcą (Miasto Kraków), drukarnią oraz naniesieniu wszelkich Waszych uwag, nasza literacka gra w dwóch wersjach oparta na książce Tadeusza Śliwiaka „Krakowski szlak Bajkoteki” już się drukuje!


czytaj więcej...

Na widelcu zdrowia - BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Na widelcu zdrowia - BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Cieszymy się, że projekt Na widelcu zdrowia! cieszy się takdużym powodzeniem, jednak brak już wolnych miejsc na warsztaty i wyjazdy. Można zapisać się na listę rezerwową. 

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych tematem na wykłady.

 Szczegółowy plan już wkrótce.


czytaj więcej...

Projekt dla Seniorów

Projekt dla Seniorów

6 sierpnia 2018 r. rusza rekrutacja do projektu Na widelcu zdrowia, realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty. Projekt adresowany jest do seniorów z Nowej Huty, a dotyczyć będzie kultury kulinarnej Małopolski. W programie przewidziano zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem i rolą pożywienia w utrzymaniu zdrowia, służąc rozbudzaniu świadomości ekologicznej uczestników. Projekt realizowany jest w ramach programu mini grantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie”.Liczba miejsc ograniczona! Osobiste zapisy przyjmowane będą w biurze Nowohuckiej Akademii Seniora, os. Centrum A 6a.


czytaj więcej...

Przewodnik po Krakowskim szlaku Bajkoteki.

Przewodnik po Krakowskim szlaku Bajkoteki.

Już jest! Dla wszystkich, którym nie udało się jeszcze otrzymać poetyckiego przewodnika po Krakowie dla najmłodszych w opracowaniu Wiktora Tabaka oraz dla tych wszystkich, którzy czekają na tegoroczne wznowienie tomu, mamy już naszą książkę w wersji cyfrowej!

Przewodnik po Krakowskim szlaku Bajkoteki (pdf).

Pamiętajcie, że publikacja będzie Wam również niezbędna do rozgrywek planszowych. Warto pobrać ją już dziś i zapoznać się z wierszami oraz postacią ich Autora, Tadeusza Śliwiaka.


czytaj więcej...

Pierwsza wersja gry – już gotowa!

Pierwsza wersja gry – już gotowa!

Miło nam powiadomić, że pierwsza wersja planszy do gry Krakowski szlak Bajkoteki już jest prawie gotowa! Dlaczego prawie? Dlatego, że cały czas czekamy na Wasze sugestie w sprawie plansz! Może wolelibyście, aby Baba miała czerwone korale albo spódnicę w ludowe kwiatki? A może diabeł jest za mało straszny? Piszcie do nas – przecież to Wasza gra!czytaj więcej...

Koncertowe powitanie wakacji w Nowej Hucie

Koncertowe powitanie wakacji w Nowej Hucie

W piątek 22 czerwca zakończył się rok szkolny i rozpoczęły upragnione przez wielu wakacje. Na wspólne powitanie wakacji zaprosili mieszkańców Krakowa organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!. Pomimo dużego ochłodzenia i wiszących cały dzień nad Krakowem chmur, publiczność nie zawiodła – pod scenę na Plantach Bieńczyckich przybyli seniorzy, dorośli oraz licznie rodzice z dziećmi.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Krakowski Szlak Bajkoteki - W rozegranym świecie wierszy

Krakowski Szlak Bajkoteki - W rozegranym świecie wierszy

W terminie od czerwca do grudnia 2018 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty już po raz trzeci będzie organizować działania w ramach projektu Krakowski szlak Bajkoteki, który w tym roku nosi podtytuł W rozegranym świecie wierszy.


czytaj więcej...

STRONA 2/19

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE