Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

O papierze w Krzesławicach

O papierze w Krzesławicach

21 września br. w Klubie Krzesławice odbył się pierwszy z cyklu trzech warsztatów składających się na nasz projekt Kombinator Twórczy w ramach programu minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie” edycja 2019. Spotkanie poświęcone było papierowi, a poprowadzili go twórcy i pasjonaci z „ŻyWej Pracowni”.


czytaj więcej...

Dynie w Różach - VIII Festiwal Zaklęte w dyni za nami

Dynie w Różach - VIII Festiwal Zaklęte w dyni za nami

Dynie – od małych po olbrzymie, różnych kształtów, pomarańczowe, zielone, żółte i pstrokate, prawdziwe i pluszowe maskotki – zawładnęły nowohucką Aleją Róż w słoneczną niedzielę 15 września 2019 roku, za sprawą VIII Festiwalu Zaklęte w Dyni. Wydarzenie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, zgromadziło tłumy krakowian.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

60.Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - NOWA HUTA MIASTO BOGA. KONCERT DZIĘKCZYNNY ZA 70 LAT

60.Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - NOWA HUTA MIASTO BOGA. KONCERT DZIĘKCZYNNY ZA 70 LAT

22 września 2019 r. - godz.18.00, Aleja Róż

Nie można oddzielić krzyża od ludzkiej pracy. Nie można oddzielić Chrystusa od ludzkiej pracy. To właśnie potwierdziło się tutaj w Nowej Hucie. I to był ten nowy początek ewangelizacji na początku nowego tysiąclecia chrześcijaństwa w Polsce. Ten nowy początek przeżyliśmy razem. I ja zabrałem to z sobą z Krakowa do Rzymu jako relikwię.
/Fragment homilii św. Jana Pawła II podczas Mszy św.,odprawionej przed opactwem Cystersów w Mogile 9 czerwca 1979/

Jubileuszowy, 60. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zbiegł się z obchodami 70-lecia powstania Nowej Huty. To w naturalny sposób nadało kierunek poszukiwaniom wizji artystycznej wydarzenia. W dziejach Nowej Huty nietrudno o wątki warte przypomnienia i twórczego komentarza. Jednym z nich jest historia zmagań o obecność Boga i wiary w przestrzeni wzorcowego, socjalistycznego miasta, w zamyśle twórców pozbawionego jakichkolwiek elementów tego, co Karol Marks nazwał „opium ludu”.

Wstęp wolny!


czytaj więcej...

Kombinator twórczy - O papierze

Kombinator twórczy - O papierze

21 września 2019 r - godz. 11.00, ul. M. Wańkowicza 17

Bezpłatny projekt Kombinator Twórczy, ma na celu zaangażowanie w proces rzemieślniczo-artystyczny z użyciem materiałów takich jak drewno, papier i tkanina. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy będą mieli okazję nie tylko posłuchać o historii papieru, sposobach jego produkcji dawniej i dziś oraz poznać jego rolę kulturotwórczą, ale przede wszystkim będą mieć unikalną okazję by wziąć udział w warsztacie czerpania papieru typu papier-mâché. Używając sit, prasy introligatorskiej i recyklingowej pulpy papierowej (powstałej z szarych gazet i ścinków biurowych) uczestnicy stworzą ekologiczne arkusze papieru, które ozdobią m. in. suszonymi roślinami według własnego pomysłu.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, partnerem Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, a wsparcia finansowego udzielił ArcelorMittal Poland w ramach programu minigrantów „Działamy lokalnie” edycja 2019.

Wstęp bezpłatny.


czytaj więcej...

Terminy warsztatów projektu „Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie!”

Terminy warsztatów projektu „Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie!”

Serdecznie zapraszamy mieszkańców nowohuckich osiedli na warsztaty projektowe, które odbędą się w następujących miejscach i terminach:

• Klub Zakole (os. Kantorowice) – 06.09.2019 o godz. 18:00 oraz 11.09.2019 o godz. 17:30
• Klub Pod Kasztanami (os. Kościelniki) – 09.09.2019 i 30.09.2019 o godz. 16:30
• Klub Karino (os. Chałupki) – 16.09.2019 i 23.09.2019 o godz. 18:00
• Klub Herkules (os. Branice) – 18.09.2019 i 25.09.2019 o godz. 18:00

Pomimo upływu terminu naboru, pojedyncze wolne miejsca czekają jeszcze w każdym z wyżej wymienionych klubów. Szczegółowe informacje poniżej!

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.


czytaj więcej...

Dyniowa Nowa Huta – zaproszenie do udziału w konkursach - przedłużony termin zgłoszeń!

Dyniowa Nowa Huta – zaproszenie do udziału w konkursach - przedłużony termin zgłoszeń!

W odpowiedzi na liczne prośby przedłużamy termin zgłoszeń udziału w tegorocznych dyniowych konkursach. Karty zgłoszenia można przesłać lub dostarczyć osobiście do 15 września. Po szczegółowe informacje na temat konkursów zapraszamy do zakładki KONKURSY.

Hodowlany, dwa plastyczne i fotograficzny – organizatorzy tegorocznego VIII Festiwalu Zaklęte w Dyni zapraszają wszystkich krakowian, a szczególnie nowohucian, do udziału w aż czterech konkursach tematycznych. Termin zgłaszania się chętnych do udziału upływa 15 września, pięć dni później podczas imprezy w Alei Róż nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.


czytaj więcej...

Nabór do grup zajęciowych „Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie!” – już od 1 sierpnia 2019!

Nabór do grup zajęciowych „Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie!” – już od 1 sierpnia 2019!

od 1 sierpnia 2019 r.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców osiedli Branice, Chałupki, Kantorowice i Kościelniki do zapisywania się na zajęcia projektowe, które odbywać się będą od września do grudnia 2019 w czterech klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, działających na najbardziej peryferyjnych osiedlach Nowej Huty! Informacje o specyfice projektu, o tym, co w jego ramach będziemy robili i dlaczego tak ważna jest dla nas współpraca z Państwem, znajdziecie Państwo w zakładce „Projekty trwające”.


czytaj więcej...

Kombinator Twórczy- bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży

Kombinator Twórczy- bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży

wrzesień- listopad 2019 r., Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, ul. M.Wańkowicza 17

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych do udziału w bezpłatnym projekcie Kombinator Twórczy, którego celem jest zaangażowanie w proces rzemieślniczo-artystyczny z użyciem materiałów takich jak drewno, papier i tkanina.


czytaj więcej...

Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie!

Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie!

Projekt „Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie!” realizowany jest od lipca do grudnia 2019 roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty pod patronatem Ośrodka Kultury Kraków–Nowa Huta dzięki dofinansowaniu Miasta Krakowa uzyskanemu w konkursie ofert pn. „Wzbogacenie oferty kulturalnej miasta – wydarzenia kulturalne i artystyczne, w dziedzinie: edukacja kulturowa 2019”.


czytaj więcej...

Z Panem Dynią po Nowej Hucie - książka dla małych krakowian już w druku

Z Panem Dynią po Nowej Hucie - książka dla małych krakowian już w druku

Bajkowy lamorożec malujący obrazy w Mistrzejowicach, osiedlowy trzepak Maciej – znawca nowohuckiej historii, gołąb szachista Zenon z Parku Ratuszowego, orzeł z Kopca Wandy strzegący Kombinatu, skłócone z sobą wieżyczki Teatru Ludowego, mrówka z Ogrodowego publikująca na Instagramie, czy nadwiślański smok zjadający odpady - to niektóre z postaci, które w swej podróży po osiedlach, parkach i charakterystycznych miejscach Nowej Huty spotyka Pan Dynia - bohater książki dla dzieci, która ukaże się we wrześniu 2019 r.


czytaj więcej...

STRONA 2/22

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE