Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekt

Seniorzy bez granic

Seniorzy bez granic

Trzy miesiące, cztery kontynenty, sześć spotkań z kulturami świata, ponad dwadzieścia zajęć warsztatowych i prawie pięciuset seniorów, którzy wzięli udział w projekcie edukacyjno – kulturowym, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013, który organizowany był w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora.

W okresie od października do grudnia br. uczestnicy projektu zabrani byli w wirtualną podróż po wspaniałych miejscach na Ziemi. Poznali między innymi: wszystkie kolory Afryki, orientalny Wschód, cuda Ameryki Południowej, gorącą Australię i nie zawsze pokrytą śniegiem Alaskę.

Wzięli również udział w zajęciach warsztatowych, podczas których poznali podstawy japońskiej kaligrafii, starożytnego alfabetu hieroglificznego i nauczyli się podstawowych zwrotów w języku arabskim. Wykonywali biżuterię z motywami charakterystycznymi dla kultury plemion afrykańskich i starożytnych cywilizacji Inków, Azteków i Majów. Nauczyli się także podstawowych kroków tańca nubijskiego i latynoskiej salsy. Osoby o artystycznej duszy mogły wziąć udział w kursie rękodzieła i rysunku.

Poprzez udział w zajęciach Stowarzyszenie chce zachęcić seniorów do przekraczania różnych granic, nie tylko tych dotyczących podróżowania, ale także przekraczania granic własnych możliwości, przełamywania wewnętrznych barier i ograniczeń.

Fotorelacje z poszczególnych działań projektowych dostępne są na stronie Stowarzyszenia a tu relacje naszych podróżników – seniorów.


powrót do listy projektów...

 

 

 

WCZYTYWANIE