Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekt

III Festiwal Zaklęte w Dyni

III Festiwal Zaklęte w Dyni

III edycja Festiwalu Zaklęte w Dyni przeszła już do historii. W pierwszy dzień Festiwalu, 21 września, ponad 20 osób wzięło udział w warsztatach carvingowych, prowadzonych przez Krakowską Szkołę Restauratorów. Na szczęście ulewny deszcz za oknem nie przeszkodził w nauce rzeźbienia w warzywach i owocach. Efekty warsztatów można było podziwiać na wystawie w drugim dniu Festiwalu, którego główne atrakcje z powodu kapryśnej pogody, organizatorzy– Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, zmuszeni byli przenieść z Parku Ratuszowego do Klubu Wersalik Ośrodka Kultury.

Klub Wersalik pękał w tym dniu w szwach - do tego stopnia, że część atrakcji jak np. malowanie twarzy, wykonywanie zwierzątek z baloników, jak również stoisko promocyjne firmy Prymat z kołem fortuny i licznymi nagrodami, trzeba było ustawić w namiotach przed wejściem do Klubu. Na szczęście pogoda poprawiła się i w Parku Ratuszowym można było wziąć udział w grach i zabawach sportowych, nauczyć się żonglowania oraz rozwiązywać dyniowe krzyżówki i łamigłówki. W Klubie natomiast odbyły się warsztaty rękodzieła dla dorosłych oraz dla dzieci, w kąciku czytelniczym można było posłuchać dyniowych opowieści, a na głównej sali odbywały się konkursy, pokaz iluzjonisty i pokaz balonikowy, wykłady na temat dyń wygłoszone przez dr Piotra Klepackiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pana Bogusława Zientarę – hodowcę dyń. Punktem kulminacyjnym było niewątpliwie ogłoszenie wyników konkursów dla dzieci, rodzin, instytucji i hodowców dyń. Ale zanim to nastąpiło, obecny podczas Festiwalu pan Krzysztof Krukowski – Główny Specjalista ds. Komunikacji EDF Polska S.A., wybrał jedną z prac do nagrody specjalnej.

Konkursy ogłoszone w ramach Festiwalu - plastyczny Dyniowe cudeńka i hodowlany Dynia jaka jest, każdy widzi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jury w składzie: Sławomir Pietrzyk - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Kamil Bartosik – Koordynator Zespołu ds. Dziedzictwa i Aktywności Kulturalnej Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Agnieszka Młodnicka - plastyk przyznało, że niełatwym zadaniem było wybranie z ogromnej ilości wspaniałych prac, tych kilkunastu najpiękniejszych. Wykaz osób i instytucji nagrodzonych w obydwu konkursach można znaleźć na www.zakletewdyni.pl

Festiwal już po raz drugi objął patronatem honorowym Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, dla którego decyzją autora, została przekazana I nagroda w konkursie plastycznym, w kategorii indywidualnej – Szalony pająk wykonany przez Arkadiusza Widurskiego.

Impreza z pewnością nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego, a także ogromna pomoc sponsorów - firm: EDF Polska S.A., Prymat Sp. z o.o, Złomex S.A.

Podziękowania należą się także osobom, które w różnorodny sposób także wsparły Festiwal, m.in. poprzez podarowanie dyń oraz wykonanie naklejek dla uczestników imprezy. Są to panie: Maria Tokarska i Maria Stachnik z os. Chałupki oraz Janina Adamska, Hanna Matuszczyk, Danuta Migdał i Anna Kieć z os. Branice.

Na stronie festiwalu będzie można także wkrótce obejrzeć fotorelację z dyniowego święta. Ponadto zdjęcia prezentowane będą na dwóch wystawach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie i Urzędzie Miasta Krakowa.


powrót do listy projektów...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE