Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekt

Krakowski Szlak Bajkoteki

Krakowski Szlak Bajkoteki

Zachęcamy do włączenia się w przygotowania konkursu plastycznego Krakowski szlak Bajkoteki– zostań ilustratorem, będącego pierwszym etapem realizacji projektu Krakowski szlak Bajkoteki, organizowanego przez nasze Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.


Celem projektu jest podnoszenie poziomu czytelnictwa, głównie poezji, wśród uczniów krakowskich szkół i pokazanie im, że tekst literacki może być również zaproszeniem czytelnika do działania. Projekt polegać będzie na opracowaniu ilustrowanej przez dzieci z krakowskich szkół podstawowych książki z wierszami o Krakowie autorstwa znanego poety Tadeusza Śliwiaka, który przez całe życie związany był z tym miastem oraz na przeprowadzeniu warsztatów literackich dla dzieci w oparciu o publikację.

Pierwszym etapem zadania jest konkurs na ilustracje do wierszy (do wyboru 15 tytułów) – zwycięska praca z każdej kategorii zostanie zamieszczona w książce. Drugim etapem będzie opracowanie książki z rozkładaną mapką – ilustracjami oczywiście będą zwycięskie prace z konkursu! Planowana ilość egzemplarzy w nakładzie - 1000 sztuk. Będą one bezpłatnie rozdane do bibliotek szkolnych i publicznych w Krakowie, przy czym pierwszeństwo będą mieć te placówki, których uczniowie lub uczestnicy zajęć wezmą udział w konkursie.

W bibliotekach szkolnych i publicznych, do których przekazane zostaną książki, zostaną również przeprowadzone bezpłatne warsztaty dla dzieci w oparciu o wydaną książkę. Będą to interaktywne warsztaty literacko – plastyczne składające się ze slajdowiska, pracy z tekstem oraz z mapą, z elementów ruchowo – rytmicznych i komponentu działań plastycznych (tworzenie krakowskiej kamieniczki zasiedlonej postaciami z wierszy oraz krakowskich legend). Warsztaty poprowadzi doświadczona instruktorka z wykształceniem literaturoznawczym, współpracująca od lat z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się upowszechnianiem czytelnictwa, z Wojewódzką Biblioteką Publiczną oraz innymi bibliotekami, jak też domami kultury w Małopolsce.

Celem projektu jest zainteresowanie dzieci w wieku szkolnym poezją jako ciekawą i pełną emocji formą literacką, podniesienie poziomu czytelnictwa, zachęcenie dzieci do sięgania po poezję związaną z małą ojczyzną oraz przypomnienie uczestnikom projektu postaci krakowskiego poety Tadeusza Śliwiaka. Relacje z poszczególnych działań w projekcie będą umieszczane na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta oraz Stowarzyszenia (w tym wersja elektroniczna publikacji i mapki, fotogaleria prac konkursowych oraz relacje z warsztatów).

W tym miejscu można pobrać:

W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 518 297 202 (w godzinach 9-18) lub mailowo pod adresami: weronika.sliwiak-motak@krakownh.pl lub stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

Zapraszamy na finał konkursu, który odbędzie się 17 czerwca. Szczegółowe informacje tutaj.

Pozakonkursowa dogrywka (do końca czerwca 2016 r.) - szczegółowe informacje tutaj.

Projekt Krakowski szlak Bajkoteki dofinansowany jest przez Urząd Miasta Krakowa w konkursie pt. „Upowszechnianie literatury i działalność wydawnicza - Organizacja wydarzeń literackich i wydawniczych”.

www.krakow.pl

www.ngo.krakow.pl


powrót do listy projektów...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE