Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekt

V Festiwal Zaklęte w Dyni

V Festiwal Zaklęte w Dyni

FESTIWAL ZAKLĘTE W DYNI jest organizowany w Nowej Hucie od 2012 r. To jedyna tego typu impreza w Małopolsce, druga w skali całego kraju. Festiwal wpisuje się w światową tendencję organizowania imprez dyniowych, które odbywają się między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Niemczech. W 2016 roku odbędzie się piąta już edycja Festiwalu.

Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, możliwa jest realizacja Festiwalu na dużą skalę i w poszerzonej formule, z wykorzystaniem innowacyjnych form działania.

Celem organizacji V FESTIWALU ZAKLĘTE W DYNI jest umacnianie tożsamości regionalnej mieszkańców Małopolski poprzez upowszechnianie tradycji uprawy dyni (m.in. w Dzielnicy XVIII Nowa Huta) oraz utrzymanie dziedzictwa regionalnego i jego kultywowanie. Otwarta formuła Festiwalu i jego ogólna dostępność oraz interdyscyplinarny charakter umożliwia udział w nim całych rodzin. Stwarzanie warunków do jak najszerszego uczestnictwa mieszkańców w wydarzeniach odbywających się w ich województwie oraz zapobieganie wykluczeniu z uczestnictwa w wydarzeniach społeczno-kulturalnych osób, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej jest jednym z ważnych celów społecznych. Ponadto, organizacja Festiwalu przyczynia się do zwiększenia wiedzy o hodowli i uprawie dyni, promocji wszechstronnego wykorzystania dyni jako zdrowego produktu spożywczego, dekoracyjnego i plastycznego.

V FESTIWAL ZAKLĘTE W DYNI jako projekt interdyscyplinarny zakłada prowadzenie działań z zakresu edukacji kulturalnej, animacji i promocji tradycji lokalnej, również poprzez wykorzystanie nowych technologii i metod komunikacji (np. internetowy poradnik artystyczny). W ramach Festiwalu realizowane będą różnorodne warsztaty dyniowe, konkursy plastyczne i hodowlane.Realizacja piątej już edycji Festiwalu to kolejna szansa na promocję Małopolski i zaistnienie w gronie organizatorów ciekawych i niestandardowych wydarzeń, aktywizujących różnorodne grupy wiekowe.

W ramach Festiwalu zorganizowane będą konkursy-plastyczny i hodowlany oraz akcje: kreatywna dynia – warsztaty dla dzieci oraz młodzieży, jesienne warsztaty rękodzieła artystycznego –  zajęcia międzypokoleniowe, pokazy żonglowania miniaturowymi dyniami, warsztaty balonikowe, dynia na wesoło - gry, zabawy, dyniowe malowanie twarzy, degustacja dyniowej potrawy.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


powrót do listy projektów...

 

 

 

WCZYTYWANIE