Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Projekt

Akademia Dzieci i Młodzieży 2016

Akademia Dzieci i Młodzieży 2016

Zadanie polega na organizacji zajęć w świetlicy środowiskowej na os. Ogrodowym 15 w Krakowie pod nazwą Akademia Dzieci i Młodzieży 2016. Zajęcia będą prowadzone będą w okresie od 4 maja do 24 czerwca 2016 i od 1 września do 21 grudnia 2016 r.

Celem jest przeciwdziałanie patologiom społecznym i uzależnieniom, poprzez organizację dla dzieci i młodzieży atrakcyjnych i bezpiecznych form spędzania czasu wolnego, a także wyrównywanie ich braków edukacyjnych w ramach zajęć dodatkowych oraz zapewnienie fachowej opieki wychowawczej.

Projekt realizowany będzie przede wszystkim poprzez organizację: zajęć profilaktycznych, zajęć kompensacyjnych z uwzględnieniem specjalnych potrzeb edukacyjnych, ciekawych warsztatów, zabaw animacyjnych, gier i zabaw z językiem angielskim, warsztatów plastycznych, muzycznych, gier logicznych i strategicznych, a także pomoc w odrabianiu zadań.

Ważnym elementem projektu będzie partycypacja młodzieży w tworzeniu pomysłu na dodatkowe, przez nich wybrane warsztaty. Młodzież otrzyma szansę zaproponowania swoich własnych warsztatów, zajęć, które zrealizują wspólnie z pedagogami. W realizacji projektu ważny jest również fakt, iż posiadamy doświadczenie w prowadzeniu świetlicy, która z sukcesem funkcjonuje od kilku lat na os. Ogrodowym, dzięki współpracy Stowarzyszenia i Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków. www.krakow.pl
www.ngo.krakow.pl


powrót do listy projektów...

 

 

 

WCZYTYWANIE