Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekt

52. Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

52. Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! to cykl wydarzeń społeczno-kulturalnych realizowany od 2004 roku. Zadanie zakłada realizację koncertu w jednej z nowohuckich świątyń. Planujemy, iż w zadaniu weźmie udział ok. 1.000 osób – przede wszystkim z Krakowa i Małopolski.

Organizacja projektu ma przyczynić się do wzrostu atrakcyjności Małopolski, w obszarze przemysłu czasu wolnego, dzięki wykorzystaniu potencjału tkwiącego w lokalnych artystach i dziedzictwie kulturowym. Zadanie ma również spowodować wśród jego odbiorców wzrost świadomego uczestnictwa w kulturze.

Od początku powstania cyklu, jego zamierzeniem jest rozbudowa oferty kulturalnej dzielnic nowohuckich, aby mieszkańcy Małopolski mieli możliwość częstszego spotykania się z cenionymi artystami polskiej estrady. Na terenie dzielnic zaliczanych do Nowej Huty, w ramach projektu społeczno-kulturalnego Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta i Stowarzyszeniem Przyjaciół Nowej Huty zorganizowało dotychczas 49 koncertów oraz 2 pokazy filmowe (Świadectwo – kościół Arka Pana, Popiełuszko. Wolność jest w nas. – kościół św. M.M. Kolbego w Mistrzejowicach), które - dzięki temu, że są realizowane w atrakcyjnych obiektach i plenerach Nowej Huty, sprzyjają odkrywaniu walorów tej niedocenianej przestrzeni na kulturalnej mapie Krakowa.
Koncerty z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! są także doskonałą okazją zaprezentowania ciekawej historii tych miejsc.

Założeniem cyklu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku Nowej Huty oraz wyrównywanie szans w dostępie do kultury. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Cykl Nowa Huta. Dlaczego Nie?! znalazł się na drugim miejscu wśród najważniejszych krakowskich wydarzeń ostatnich dziesięciu lat w plebiscycie Kraków TOP 10.

W ramach realizacji projektu przewidziana jest organizacja koncertu o tematyce maryjnej w jednym z nowohuckich kościołów październiku 2017 r.
Do udziału w koncercie zapraszamy małopolskich wykonawców, m.in. Chór i Orkiestrę Krakowskiej Młodej Filharmonii z towarzyszeniem solistów.
Przed i po koncercie odbędzie się kwesta rzecz małopolskiego Hospicjum im. św. Łazarza.powrót do listy projektów...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE