Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekt

VI Festiwal Zaklęte w Dyni

VI Festiwal Zaklęte w Dyni

FESTIWAL ZAKLĘTE W DYNI jest organizowany w Nowej Hucie od 2012 r. To jedyna tego typu impreza w Małopolsce, druga w skali całego kraju. Festiwal wpisuje się w światową tendencję organizowania imprez dyniowych, które odbywają się między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Niemczech. W 2017 roku odbędzie się szósta już edycja Festiwalu.
Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, możliwa jest realizacja Festiwalu na dużą skalę i w poszerzonej formule, z wykorzystaniem innowacyjnych form działania.


Celem organizacji VI FESTIWALU ZAKLĘTE W DYNI jest umacnianie tożsamości regionalnej mieszkańców Małopolski poprzez upowszechnianie tradycji uprawy dyni (m.in. w Dzielnicy XVIII Nowa Huta) oraz utrzymanie lokalnego dziedzictwa regionalnego i jego kultywowanie. Otwarta formuła Festiwalu i jego ogólna dostępność oraz interdyscyplinarny charakter umożliwia udział w nim całych rodzin. Stwarzanie warunków do jak najszerszego uczestnictwa mieszkańców w wydarzeniach odbywających się w ich województwie oraz zapobieganie wykluczeniu z uczestnictwa w wydarzeniach społeczno-kulturalnych osób, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej jest jednym z ważnych celów społecznych.
Ponadto, organizacja Festiwalu przyczynia się do zwiększenia wiedzy o hodowli i uprawie dyni, promocji wszechstronnego wykorzystania dyni jako zdrowego produktu spożywczego, dekoracyjnego i plastycznego. Do udziału w Festiwalu zaangażowani są także mieszkańcy os. Branice, którzy w ostatnich latach hodują specjalnie więcej dyni, które będą użyte podczas warsztatów czy do scenografii.

VI FESTIWAL ZAKLĘTE W DYNI jako projekt interdyscyplinarny zakłada prowadzenie działań z zakresu edukacji kulturalnej, animacji i promocji tradycji lokalnej, również poprzez wykorzystanie nowych technologii i metod komunikacji (np. internetowy poradnik artystyczny na stronie Festiwalu). Realizacja szóstej edycji Festiwalu to kolejna szansa na promocję Małopolski i zaistnienie w gronie organizatorów ciekawych i niestandardowych wydarzeń, aktywizujących różnorodne grupy wiekowe. W ramach Festiwalu zorganizowane będą konkursy: plastyczny i hodowlany oraz różnorodne akcje, m.in. warsztaty plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, warsztaty, gry, zabawy, dyniowe malowanie twarzy, prezentacja specjalisty - hodowcy, dyniowy pokaz kulinarny – pokaz wykonania dyniowego dania przez zawodowego kucharza, degustacja dyniowej potrawy.
Z roku na rok wzrasta ilość uczestników konkursów dyniowych, co zachęca nas do kontynuowania tego coraz popularniejszego wśród mieszkańców wydarzenia.

VI FESTIWAL ZAKLĘTE W DYNI odbędzie się w Krakowie, w Alei Róż - samym sercu Nowej Huty – miejscu, gdzie każdy chętny bez problemu może dotrzeć.


powrót do listy projektów...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE