Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekt

Nowohuckie podróże Pana Dyni

Nowohuckie podróże Pana Dyni

W niezwykłym jubileuszowym roku 70–lecia powstania Nowej Huty Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty przygotowało coś specjalnego z myślą o młodych nowohucianach oraz wszystkich dzieciach, które zechciałyby Nową Hutę odwiedzić.

Dzięki dofinansowaniu Gminy Miejskiej Kraków uzyskanemu w konkursie ofert pn. „Wzbogacenie oferty kulturalnej miasta – wydarzenia kulturalne i artystyczne” w dziedzinie: edukacja kulturowa, zaprosimy nowohuckie dzieciaki na cykl 13 warsztatów, podczas których staną się one współautorami książki o przedziwnych podróżach nowego fantastycznego bohatera – Pana Dyni. Nasze warsztaty odbędą się we wszystkich nowohuckich dzielnicach, zaś wymyślone przez młodych nowohucian historyjki będą oparte o bogactwo kulturowe oraz … nieskrępowaną wyobraźnię dzieci!

Ponadto uczestnicy warsztatów zostaną również pomysłodawcami ilustracji niezwykłego przewodnika – to na ich pomysłach oprze swoje rysunki znany krakowski grafik, Wiktor Tabak, tworząc stronę graficzną przewodnika!

Publikację, zawierającą nie tylko fabularyzowane historyjki ale również podstawowe informacje i ciekawostki dotyczące osiedli i dzielnic Nowej Huty, otrzymają bezpłatnie wszyscy jej autorzy oraz osoby zainteresowane obchodami 70–lecia Nowej Huty, które przyjdą na VIII Festiwal Zaklęte w Dyni, który nasze Stowarzyszenie zorganizuje wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków–Nowa Huta już 15 września 2019 roku. Na Festiwalu będzie na nich czekało stanowisko promocyjne dotyczące książeczki, na którym spotkają samego bohatera przewodnika – Pana Dynię! Na wszystkich czekać będzie też szereg dyniowych atrakcji – do zrobienia, posmakowania i przede wszystkim do urodzinowej, nowohuckiej zabawy!


powrót do listy projektów...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE