Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekt

Kombinator Twórczy

Kombinator Twórczy

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych do udziału w bezpłatnym projekcie Kombinator Twórczy, którego celem jest zaangażowanie w proces rzemieślniczo-artystyczny z użyciem materiałów takich jak drewno, papier i tkanina.

Zajęcia poprowadzą specjaliści w danych dziedzinach- artyści i rzemieślnicy. Prowadzący zaangażują uczniów zarówno w praktyczny proces twórczy, podczas którego będą oni mogli doświadczyć pracy manualnej jak również opowiedzą o stronie technicznej materiałów, ekologii, konstrukcji i tradycjach warsztatu. Od września do listopada odbędą się 3 tematyczne spotkania obejmujące: warsztaty stolarskie, malowanie na tkaninie oraz tworzenie papieru czerpanego. Projekt zakończy wydarzenie, podczas którego prace wykonane we wszystkich poznanych technikach zaprezentują młodzi debiutanci rzemiosła.

W czasach wszechogarniającego plastiku i zautomatyzowania cykl zajęć ma na celu rozbudzić zainteresowanie starymi technikami, wdrożyć uczestników w podstawy ręcznej pracy z naturalnymi materiałami, a także pokazać model pracy mistrz - uczeń. Jednocześnie jest okazją do integracji międzypokoleniowej oraz pogłębienia lokalnej postawy wobec dorobku kulturalnego i dbałości o spuściznę regionu.

Na wszystkie wykłady i warsztaty zapraszamy do Klubu Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Krzesławice, ul. M. Wańkowicza 17, który idealnie w formie nawiązuje do starej zabudowy wiejskiej a towarzystwo XVII-wiecznego kościoła i Dworku Jana Matejki z pięknym ogrodem dopełnia klimatu dawnych czasów.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, partnerem Ośrodek Kultury Kraków- Nowa Huta, a wsparcia finansowego udzielił ArcelorMittal Poland w ramach programu minigrantów „Działamy lokalnie” edycja 2019.

Zapisy:
Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków- Nowa Huta
tel. 12 644 80 06, 504 419 195
krzeslawice@krakownh.pl


powrót do listy projektów...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE