Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekt

Akademia Dzieci i Młodzieży 2011

Akademia Dzieci i Młodzieży 2011

21 grudnia 2011 roku zakończyła się realizacja projektu Akademia Dzieci i Młodzieży. Projekt organizowany był przez nasze Stowarzyszenie oraz Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

Zadanie polegało na zapewnieniu dzieciom fachowej opieki wychowawczej, poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego oraz wyrównywaniu braków edukacyjnych w świetlicy środowiskowej.


Akademia działała od 5 września do 21 grudnia 2011 r., od poniedziałku do piątku, w godz. 15.00-18.00.
Oprócz zajęć typowo świetlicowych: warsztatów plastycznych, muzycznych, gier logicznych, strategicznych, zabaw z językiem angielskim, tenisa stołowego, zajęć profilaktycznych, zostało również zrealizowanych wiele ciekawych imprez, wyjść i występów.

Dzieci miały okazję zapoznać się z kulturami innych narodów poprzez udział w Dniu: indyjskim, peruwiańskim, brytyjskim. Mogły spróbować swych sił na strzelnicy w Klubie Dukat. Obchodziły święta okolicznościowe: Święto Niepodległości, Dzień Chłopaka, Wigilię czy Dzień Zaduszny.
Dzieci wystąpiły również na Festiwalu 7xGopsel, prezentując piosenkę Shackles, którą przygotowywały kilka tygodni pod okiem trenera wokalnego.
Odwiedziły też Chałupę U Szpinaka oraz Muzeum Archeologiczne, w ramach warsztatów archeologicznych Rozjaśniamy egipskie ciemności, podczas których tworzone były naczynia ceramiczne, pisramidy, a także figurki z gliny.

W ramach integracji międzypokoleniowej, dzieci z Akademii wystąpiły z programem artystycznym na dniu Seniora dla klubu Seniora działającego w Klubie Wersalik, a także uczestniczyły w koncercie Chóru Hejnał z okazji Dnia Niepodległości, wernisażu prac Józefa Stachnika Ziemia i wieczorze poezji Eufemii Fąfary.

Ogromną atrakcję stanowiły warsztaty cyrkowe i fire show, które przygotowała dla nich Grupa Happenerska Nowa Huta, działająca w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Dzieci uczyły się chodzić na szczudłach, żonglować, kręcić flowerstickiem. Zobaczyły też pokaz ognia, który zrobił na nich ogromne wrażenie.

Całość projektu zakończyło uroczyste spotkanie wigilijne z wychowawcą Witoldem Ryciem oraz wolontariuszami pomagającymi w realizaji projektu.

Planujemy kontynuacje projektu w przyszłości.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu ofert Gminy Miejskiej Kraków na Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym: Profilaktyka uniwersalna i selektywna – zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży.


www.ngo.krakow.pl


powrót do listy projektów...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE