Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekty

Filtr wyszukiwania:  

IV Festiwal Zaklęte w Dyni

IV Festiwal Zaklęte w Dyni

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne na stronie Festiwalu.

czytaj więcej...

44. Nowa Huta. Dlaczego Nie?!  Koncert muzyki teatralnej

44. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert muzyki teatralnej

Niepowtarzalne widowisko muzyczno-multimedialne w samym sercu Nowej Huty. Pierwsza część koncertu to piosenki, które tworzyły oprawę muzyczną spektakli teatralnych granych w Łaźni Nowej. Druga część to występ Maćka Maleńczuka, który wystąpi z nowym programem Jazz for idiots. Szczegółowe informacje na stronie cyklu www.nhdn.pl

czytaj więcej...

Aktywne alternatywy

Aktywne alternatywy

Projekt Aktywne alternatywy będzie polegać na aktywizacji i animacji środowiska lokalnego poprzez pracę pedagogów ulicznych – streetworkerów z dziećmi i młodzieżą z nowohuckich osiedli.

Po rozpoznaniu środowiska i nawiązaniu kontaktu zaproponowane zostaną uczestnikom różnorodne zajęcia. Na kilku osiedlach Nowej Huty: os. Ogrodowe, os. Wandy, os. Centrum A, os. Willowe, os. Na Skarpie, os. Hutnicze (a w razie potrzeby jeszcze inne) prowadzone będą m.in.: warsztaty w terenie - kuglarskie i bębniarskie, a dla młodszych dzieci zajęcia animacyjne - zabawy z chustą czy modelowanie baloników. Wybór takich warsztatów jest podyktowany zarówno tym, że są to warsztaty możliwe do zrealizowania w terenie jak również tym, że cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży.

czytaj więcej...

41. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Wesoła Nowina Kolędy świata

41. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Wesoła Nowina Kolędy świata

Bożonarodzeniowe kolędowanie to jedna z najpopularniejszych tradycji świątecznych, zapoczątkowana, jak mówi legenda, przez świętego Franciszka. Do Polski zwyczaj ten dotarł około XV wieku. Od tamtej pory kolędy ewaluowały, z charakteru pieśni religijnych w kierunku bardziej świeckim, łączącym w sobie wiele nurtów i stylistyk muzycznych. Różnorodność kolęd można było usłyszeć podczas kolejnego koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

czytaj więcej...

III Festiwal Zaklęte w Dyni

III Festiwal Zaklęte w Dyni

III edycja Festiwalu Zaklęte w Dyni przeszła już do historii. W pierwszy dzień Festiwalu, 21 września, ponad 20 osób wzięło udział w warsztatach carvingowych, prowadzonych przez Krakowską Szkołę Restauratorów. Na szczęście ulewny deszcz za oknem nie przeszkodził w nauce rzeźbienia w warzywach i owocach. Efekty warsztatów można było podziwiać na wystawie w drugim dniu Festiwalu, którego główne atrakcje z powodu kapryśnej pogody, organizatorzy– Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, zmuszeni byli przenieść z Parku Ratuszowego do Klubu Wersalik Ośrodka Kultury.

czytaj więcej...

Akademia Dzieci i Młodzieży 2014

Akademia Dzieci i Młodzieży 2014

W grudniu 2014 r. zakończyliśmy realizację kolejnej edycji projektu Akademia Dzieci i Młodzieży. Dzięki połączonym siłom Stowarzyszenia i Klubu Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta w okresie od 1 lipca do 14 grudnia 2015 prowadzona była świetlica środowiskowa dla 26 dzieci z terenu Nowej Huty. W ramach zajęć prowadzone były m.in.: warsztaty kuglarskie i DJ-skie, wyjścia do kina, zabawy z językiem angielskim i zajęcia profilaktyczne. Można było również uzyskać pomoc w odrabianiu prac domowych. Zrealizowano również szereg ciekawych imprez i występów. Dzieci zaangażowały się w obchody Święta Niepodległości, wzięły udział w halloweenowym balu przebierańców oraz grze terenowej z okazji Mikołajek.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
www.krakow.pl
www.ngo.krakow.pl

czytaj więcej...

Seniorzy bez granic

Seniorzy bez granic

Trzy miesiące, cztery kontynenty, sześć spotkań z kulturami świata, ponad dwadzieścia zajęć warsztatowych i prawie pięciuset seniorów, którzy wzięli udział w projekcie edukacyjno – kulturowym, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013, który organizowany był w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora.

czytaj więcej...

36. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! - Filmy w muzyce zaklęte

36. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! - Filmy w muzyce zaklęte

Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprosili mieszkańców Krakowa na 36. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Filmy w muzyce zaklęte. Z towarzyszeniem Chóru i Orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii oraz chóru Salt Singers z Bochni wystąpiła polska śpiewaczka operetkowa, musicalowa oraz operowa Grażyna Brodzińska.

czytaj więcej...

II Festiwal Zaklęte w Dyni

II Festiwal Zaklęte w Dyni

Zachęceni pozytywnymi reakcjami i ciepłym przyjęciem I edycji Festiwalu, postanowiliśmy kontynuować formułę, co roku wzbogacając ją o kolejne elementy.

Nowością II Festiwalu i równocześnie absolutnym hitem okazały się być warsztaty carvingowe, podczas których uczestnicy zdobywali umiejętność fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach. Tajniki tej sztuki zdradzili mistrzowie z Krakowskiej Szkoły Restauratorów. Fotorelacja z warsztatów tu i tu.

czytaj więcej...

2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

To już druga odsłona projektu adresowanego do osób w wieku 50+, który spotkał się z pozytywnym odbiorem przez społeczeństwo. Po zeszłorocznych doświadczeniach zrealizowaliśmy kolejną edycję, rozszerzając jednak jej zasięg na cały kraj, promując zarówno dobre praktyki jak i wakacyjną Małopolskę.

Tak jak w poprzednim roku, w ramach projektu odbyły się warsztaty fotograficzne na poziomie podstawowym i zaawansowanym (zainteresowane osoby odsyłam do opisu kursu), a także konkurs fotograficzny. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: Plenery Małopolski, Obiekty Małopolski i Małopolskie Wydarzenia.

czytaj więcej...

STRONA 2/3

 

 

 

WCZYTYWANIE