Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekty

Filtr wyszukiwania:  

Akademia Dzieci i Młodzieży 2014

Akademia Dzieci i Młodzieży 2014

W grudniu 2014 r. zakończyliśmy realizację kolejnej edycji projektu Akademia Dzieci i Młodzieży. Dzięki połączonym siłom Stowarzyszenia i Klubu Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta w okresie od 1 lipca do 14 grudnia 2015 prowadzona była świetlica środowiskowa dla 26 dzieci z terenu Nowej Huty. W ramach zajęć prowadzone były m.in.: warsztaty kuglarskie i DJ-skie, wyjścia do kina, zabawy z językiem angielskim i zajęcia profilaktyczne. Można było również uzyskać pomoc w odrabianiu prac domowych. Zrealizowano również szereg ciekawych imprez i występów. Dzieci zaangażowały się w obchody Święta Niepodległości, wzięły udział w halloweenowym balu przebierańców oraz grze terenowej z okazji Mikołajek.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
www.krakow.pl
www.ngo.krakow.pl

czytaj więcej...

Seniorzy bez granic

Seniorzy bez granic

Trzy miesiące, cztery kontynenty, sześć spotkań z kulturami świata, ponad dwadzieścia zajęć warsztatowych i prawie pięciuset seniorów, którzy wzięli udział w projekcie edukacyjno – kulturowym, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013, który organizowany był w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora.

czytaj więcej...

36. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! - Filmy w muzyce zaklęte

36. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! - Filmy w muzyce zaklęte

Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprosili mieszkańców Krakowa na 36. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Filmy w muzyce zaklęte. Z towarzyszeniem Chóru i Orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii oraz chóru Salt Singers z Bochni wystąpiła polska śpiewaczka operetkowa, musicalowa oraz operowa Grażyna Brodzińska.

czytaj więcej...

II Festiwal Zaklęte w Dyni

II Festiwal Zaklęte w Dyni

Zachęceni pozytywnymi reakcjami i ciepłym przyjęciem I edycji Festiwalu, postanowiliśmy kontynuować formułę, co roku wzbogacając ją o kolejne elementy.

Nowością II Festiwalu i równocześnie absolutnym hitem okazały się być warsztaty carvingowe, podczas których uczestnicy zdobywali umiejętność fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach. Tajniki tej sztuki zdradzili mistrzowie z Krakowskiej Szkoły Restauratorów. Fotorelacja z warsztatów tu i tu.

czytaj więcej...

2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

To już druga odsłona projektu adresowanego do osób w wieku 50+, który spotkał się z pozytywnym odbiorem przez społeczeństwo. Po zeszłorocznych doświadczeniach zrealizowaliśmy kolejną edycję, rozszerzając jednak jej zasięg na cały kraj, promując zarówno dobre praktyki jak i wakacyjną Małopolskę.

Tak jak w poprzednim roku, w ramach projektu odbyły się warsztaty fotograficzne na poziomie podstawowym i zaawansowanym (zainteresowane osoby odsyłam do opisu kursu), a także konkurs fotograficzny. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: Plenery Małopolski, Obiekty Małopolski i Małopolskie Wydarzenia.

czytaj więcej...

Anima Sana In Corpore Sano - W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch

Anima Sana In Corpore Sano - W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta  zrealizowało kolejny projekt skierowany do środowiska seniorów, w ramach prowadzonej przez siebie Nowohuckiej Akademii Seniora.

czytaj więcej...

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Opera Nowohucka

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Opera Nowohucka

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta, Porozumieniem Dzielnic Nowohuckich – Dzielnicami: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, przy wsparciu Województwa Małopolskiego, zrealizowało kolejny projekt dla mieszkańców Krakowa i nie tylko.

czytaj więcej...

Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora to projekt, który adresowany był do mieszkańców Małopolski – osób w wieku 50+. 

Celem projektu było:

  • aktywizacja środowiska seniorów poprzez organizację warsztatów i konkursu
  • przeciwdziałanie marginalizacji oraz wykluczeniu społecznemu osób starszych
  • podejmowanie działań służących poprawie jakości życia ludzi starszych
  • stymulowanie potrzeb spędzania czasu wolnego w sposób aktywny i twórczy
  • rozwijanie pasji i zainteresowań
  • rozwijanie i poszerzanie wiedzy, zainteresowań i umiejętności osób starszych
  • przeciwdziałanie negatywnym stereotypom towarzyszącym postrzeganiu starości
  • zwiększenie udziału w społeczno-kulturalnym życiu województwa
  • promocja województwa.

czytaj więcej...

Akademia Dzieci i Młodzieży 2012-2013

Akademia Dzieci i Młodzieży 2012-2013

Nasze Stowarzyszenie oraz Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają ponownie dzieci i młodzież do bezpłatnej świetlicy środowiskowej. 

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

W świetlicy proponujemy: gry i zabawy świetlicowe, pomoc w odrabianiu zadań domowych, warsztaty muzyczne, warsztaty plastyczne, zajęcia profilaktyczne, tenis stołowy, wyjścia do kina, na strzelnicę.

czytaj więcej...

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - koncert zespołu Elektryczne Gitary

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - koncert zespołu Elektryczne Gitary

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Porozumieniem Dzielnic Nowohuckich – Dzielnicami: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, przy wsparciu Województwa Małopolskiego, zrealizowało kolejny projekt dla mieszkańców Krakowa i nie tylko.

czytaj więcej...

STRONA 2/3

 

 

 

WCZYTYWANIE