Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekty

Filtr wyszukiwania:  

36. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! - Filmy w muzyce zaklęte

36. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! - Filmy w muzyce zaklęte

Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprosili mieszkańców Krakowa na 36. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Filmy w muzyce zaklęte. Z towarzyszeniem Chóru i Orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii oraz chóru Salt Singers z Bochni wystąpiła polska śpiewaczka operetkowa, musicalowa oraz operowa Grażyna Brodzińska.

czytaj więcej...

II Festiwal Zaklęte w Dyni

II Festiwal Zaklęte w Dyni

Zachęceni pozytywnymi reakcjami i ciepłym przyjęciem I edycji Festiwalu, postanowiliśmy kontynuować formułę, co roku wzbogacając ją o kolejne elementy.

Nowością II Festiwalu i równocześnie absolutnym hitem okazały się być warsztaty carvingowe, podczas których uczestnicy zdobywali umiejętność fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach. Tajniki tej sztuki zdradzili mistrzowie z Krakowskiej Szkoły Restauratorów. Fotorelacja z warsztatów tu i tu.

czytaj więcej...

2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

To już druga odsłona projektu adresowanego do osób w wieku 50+, który spotkał się z pozytywnym odbiorem przez społeczeństwo. Po zeszłorocznych doświadczeniach zrealizowaliśmy kolejną edycję, rozszerzając jednak jej zasięg na cały kraj, promując zarówno dobre praktyki jak i wakacyjną Małopolskę.

Tak jak w poprzednim roku, w ramach projektu odbyły się warsztaty fotograficzne na poziomie podstawowym i zaawansowanym (zainteresowane osoby odsyłam do opisu kursu), a także konkurs fotograficzny. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: Plenery Małopolski, Obiekty Małopolski i Małopolskie Wydarzenia.

czytaj więcej...

Anima Sana In Corpore Sano - W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch

Anima Sana In Corpore Sano - W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta  zrealizowało kolejny projekt skierowany do środowiska seniorów, w ramach prowadzonej przez siebie Nowohuckiej Akademii Seniora.

czytaj więcej...

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Opera Nowohucka

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Opera Nowohucka

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta, Porozumieniem Dzielnic Nowohuckich – Dzielnicami: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, przy wsparciu Województwa Małopolskiego, zrealizowało kolejny projekt dla mieszkańców Krakowa i nie tylko.

czytaj więcej...

Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora to projekt, który adresowany był do mieszkańców Małopolski – osób w wieku 50+. 

Celem projektu było:

  • aktywizacja środowiska seniorów poprzez organizację warsztatów i konkursu
  • przeciwdziałanie marginalizacji oraz wykluczeniu społecznemu osób starszych
  • podejmowanie działań służących poprawie jakości życia ludzi starszych
  • stymulowanie potrzeb spędzania czasu wolnego w sposób aktywny i twórczy
  • rozwijanie pasji i zainteresowań
  • rozwijanie i poszerzanie wiedzy, zainteresowań i umiejętności osób starszych
  • przeciwdziałanie negatywnym stereotypom towarzyszącym postrzeganiu starości
  • zwiększenie udziału w społeczno-kulturalnym życiu województwa
  • promocja województwa.

czytaj więcej...

Akademia Dzieci i Młodzieży 2012-2013

Akademia Dzieci i Młodzieży 2012-2013

Nasze Stowarzyszenie oraz Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają ponownie dzieci i młodzież do bezpłatnej świetlicy środowiskowej. 

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

W świetlicy proponujemy: gry i zabawy świetlicowe, pomoc w odrabianiu zadań domowych, warsztaty muzyczne, warsztaty plastyczne, zajęcia profilaktyczne, tenis stołowy, wyjścia do kina, na strzelnicę.

czytaj więcej...

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - koncert zespołu Elektryczne Gitary

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - koncert zespołu Elektryczne Gitary

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Porozumieniem Dzielnic Nowohuckich – Dzielnicami: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, przy wsparciu Województwa Małopolskiego, zrealizowało kolejny projekt dla mieszkańców Krakowa i nie tylko.

czytaj więcej...

Akademia Dzieci i Młodzieży 2011

Akademia Dzieci i Młodzieży 2011

21 grudnia 2011 roku zakończyła się realizacja projektu Akademia Dzieci i Młodzieży. Projekt organizowany był przez nasze Stowarzyszenie oraz Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

Zadanie polegało na zapewnieniu dzieciom fachowej opieki wychowawczej, poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego oraz wyrównywaniu braków edukacyjnych w świetlicy środowiskowej.


czytaj więcej...

Dziecięca Akademia Zimowa

Dziecięca Akademia Zimowa

W czasie tegorocznych ferii zimowych 2011 nasze Stowarzyszenie przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Kraków – Nowa Huta zaprosiło najmłodszych do uczestnictwa w Dziecięcej Akademii Zimowej. Wszyscy ci, którzy chcieli spędzić ten czas w sposób aktywny i twórczy mogli skorzystać z oferty zajęciowej, obejmującej m. inn.: warsztaty artystyczne, zajęcia rekreacyjne, plastyczne, muzyczne, taneczne, a także wyjścia do kina, na basen i lodowisko oraz wycieczki.

czytaj więcej...

STRONA 3/4

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE