Nowohucki alfabet – pokolenia języka – II etap

Powiększ obrazPośrodku w kwadratowym nawiasie napis "nowohucki alfabet". Obok mniejszymi literami napis "pokolenia języka". Na górze po prawej logo Kraków, na dole Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Instytucja Kultury Miasta Krakowa, poniżej logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Ojczysty- dodaj do ulubionych. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty- dodaj do ulubionych 2020.

do 14 czerwca 2020 r.

Wchodzimy w drugą fazę projektu Nowohucki Alfabet – pokolenia języka. Zgłoszonych uczestników zapraszamy do pierwszej części badania językowego.

W pierwszej ankiecie badawczej – dostępnej do wypełnienia jako formularz Google – zbieramy słowa, które kojarzą się Wam z młodością w Nowej Hucie. Mogą to być dowolne wyrażenia, w tym: nazwa miejsca (np. sklepu, pubu, parku – zwyczajowa lub oficjalna), powiedzenie, słowo określające miejsce w Nowej Hucie, wyrażenie, określenie osoby (pseudonim). Konkretniej – wszystko, co tylko przyjdzie Wam do głowy, a łączy się z czasami szkoły średniej i Nową Hutą! Zasada jest jedna – nie używamy wyrażeń niecenzuralnych ani nikogo nie obrażamy!

Prosimy o wypełnienie ankiet i przesłanie swoich propozycji do 14 czerwca 2020 r.

Dodatkowe informacje:

Każdy uczestnik projektu może wypełnić dowolną liczbę ankiet. Ważne, aby jedna ankieta została poświęcona jednemu słowu lub wyrażeniu, tudzież swojskiej nowohuckiej nazwie. Jeśli chodzi o długość wypowiedzi – każdy z respondentów decyduje o niej sam. Czasem wystarczy wpisać kilka słów tytułem wytłumaczenia, czasami potrzebne będzie dłuższe wyjaśnienie. A ponieważ mówi się, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów – zachęcamy Was do wysyłania ewentualnych załączników, np. zdjęć miejsc, bezpośrednio do koordynatorki projektu na adres weronika.sliwiak-motak@krakownh.pl z zaznaczeniem w temacie, którego hasła materiał dotyczy.

Kolejna ankieta pojawi się na początku czerwca i będzie dotyczyła już nie samych słów, ale poczucia naszej nowohuckiej tożsamości i jej kształtowania w okresie dorastania. Z góry dziękujemy wszystkim zaangażowanym i tym, którzy prześlą do nas swoje odpowiedzi. Z niecierpliwością i wielką ciekawością czekamy na Was oraz na wasze słowa!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020