36. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! – Filmy w muzyce zaklęte

Powiększ obraz

Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprosili mieszkańców Krakowa na 36. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Filmy w muzyce zaklęte. Z towarzyszeniem Chóru i Orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii oraz chóru Salt Singers z Bochni wystąpiła polska śpiewaczka operetkowa, musicalowa oraz operowa Grażyna Brodzińska.

Opis projektu:

Podczas koncertu zaprezentowane zostały utwory autorstwa znakomitych polskich jak i zagranicznych kompozytorów muzyki filmowej i musicalowej, m.in. Vangelisa, Nino Rota, Andrew Lloyd Webber, Howard Shore, Henryka Wars czy Wojciecha Kilara. Koncert rozpoczęły utwory Póki się znów nie spotkamy oraz znane z licznych aranżacji Somewhere over the rainbow. Nie zabrakło znanych motywów muzycznych z filmów i musicali: Ojciec chrzestny, Władca pierścieni, Noce i dnie czy Upiór w operze. Starszej publiczności z pewnością najbardziej podobały się utwory w wykonaniu Grażyny Brodzińskiej. Młodzież zaś z entuzjazmem przyjęła niezwykle energetyczne wykonanie motywu z Piratów z Karaibów. Nad całością czuwał dyrygent – Tomasz Chmiel, a wydarzenie poprowadziła Lidia Jazgar.

Koncert nie mógłby się odbyć, gdyby nie nieocenione wsparcie EDF Kraków, LOTTO, Impel Cleaning Sp. z o.o oraz CEZ – Elektrownia Skawina.

Przebieg projektu:

Wydarzenie realizowane było przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.