41. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Wesoła Nowina Kolędy świata

Powiększ obraz

Bożonarodzeniowe kolędowanie to jedna z najpopularniejszych tradycji świątecznych, zapoczątkowana, jak mówi legenda, przez świętego Franciszka. Do Polski zwyczaj ten dotarł około XV wieku. Od tamtej pory kolędy ewaluowały, z charakteru pieśni religijnych w kierunku bardziej świeckim, łączącym w sobie wiele nurtów i stylistyk muzycznych. Różnorodność kolęd można było usłyszeć podczas kolejnego koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

Opis projektu:

29 grudnia 2014 r. o godz. 19.00 w kościele pw. św. Brata Alberta w Krakowie (os. Dywizjonu 303) w ramach 41. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! wystąpił zespół wokalny Affabre. W ten grudniowy wieczór można było usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki zarówno polskie, jak i z całego świata. W kościele wybrzmiały miedzy innymi refleksyjne Jezus malusieńki i Gdy się Chrystus rodzi w opracowaniu Krzesimira Dębskiego, angielska It Came Upon the Midnight Clear, niemiecka pieśń zimowa Leise rieselt der Schnee, a także tradycyjna katalońska piosenka świąteczna El Noi de la Mare. Nie zabrakło również najbardziej popularnych amerykańskich przebojów takich jak White Christmas i Jingle bells.

Sponsor cyklu: EDF Polska S.A.
Sponsorzy koncertu: Elektrownia Skawina S.A., Małopolskie Dworce Autobusowe S.A., MARR S.A.
Partnerzy Koncertu: LOTTO, Agencja Artystyczno-Promocyjna ART BLUE, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Grupa DSF, Parafia św. Brata Alberta.

Przebieg projektu: