47. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert dla młodzieży świata

Powiększ obraz

25 lipca na scenie plenerowej obok NCK odbył się 47. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert dla młodzieży świata „Nie bój się chodzenia po morzu…”

Opis projektu:

Koncert stanowił jeden z punktów programu obchodów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016. Wystąpili Lidia Jazgar z Galicją oraz Mietek Szcześniak z zespołem. Zaprezentowane zostały najpiękniejsze piosenki z repertuaru obydwu wykonawców. Lidia Jazgar z zespołem Galicja, świętującym 30-lecie działalności artystycznej, zaprezentowali piosenki pełne wiary, nadziei i miłości, m.in. Radość Prawdziwa, Spotkanie, Łąka i wiatr, Własnymi rękami, Słowa, Horyzont, Co ważne, Bezszelestnie, Niepamięć, Memento, A wieczory w Krakowie. W programie występu Mietka Szcześniaka znalazły się utwory zarówno w języku angielskim jak i w języku polskim, m.in. z tekstami ks. Jana Twardowskiego, ponadto Barka, Nadzieja moja, Spoza nas i inne.

Organizatorami cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich: Dzielnica XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.

SPONSORZY CYKLU: EDF Polska, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego
SPONSORZY KONCERTU: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie
PARTNERZY CYKLU: Kraków Airport, LOTTO, Agencja Artystyczna Art Blue, Państwowa Szkoła Aspirantów, Concept Music Art
PATRONAT MEDIALNY: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, Głos. Tygodnik Nowohucki

Przebieg projektu:

Koncert realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Krakowa i Województwa Małopolskiego.