52. Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

Powiększ obraz

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! to cykl wydarzeń społeczno-kulturalnych realizowany od 2004 roku. Kolejny koncert, zaplanowany w jednej z nowohuckich świątyń, poświęcony jest tradycyjnym pieśniom maryjnym w aranżacjach autorstwa Tomasza Chmiela.

Opis projektu

W październiku, który tak mocno związany jest z kultem Matki Bożej, a także w roku obchodów 100-rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, występujący artyści pochylili się nad tekstami wielu dobrze znanych pieśni maryjnych takich jak Królowej Anielskiej śpiewajmy, Weź w swą opiekę, Matko Najświętsza, czy tytułowe Z dawna Polski Tyś Królową. Wykonawcami byli: Chór i Orkiestra Krakowska Młoda Filharmonia”, Chór Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie „Nie lękajcie się” – przygotowanie Marek Kluza, Bocheński Chór Kameralny „Salt Singers” – przygotowanie Maciej Kozłowski. Uczestnicy usłyszeli solowe wystąpienia Alicji Ciesielczuk – sopran i Magdy Niedbały-Solarz – mezzosopran. Dyrygentem koncertu był Tomasz Chmiel. Koncert poprowadził Dyrektor Artystyczny cyklu – Lidia Jazgar.

Organizacja projektu przyczyniła się do wzrostu atrakcyjności Małopolski, w obszarze przemysłu czasu wolnego, dzięki wykorzystaniu potencjału tkwiącego w lokalnych artystach i dziedzictwie kulturowym.

Cykl Nowa Huta. Dlaczego Nie?! znalazł się na drugim miejscu wśród najważniejszych krakowskich wydarzeń ostatnich dziesięciu lat w plebiscycie Kraków TOP 10.

Sponsorzy cyklu:

Partnerzy:

Patronat medialny:

Przebieg projektu