VIII Festiwal Zaklęte w Dyni

Powiększ obraz

Nowohucka pomarańczowa alternatywa zwyczajnej niedzieli to VIII edycja Festiwalu Zaklęte w Dyni, który odbyła się 15 września w godzinach 11.00-14.00. Tego dnia w Alei Róż można było podziwiać dyniowe rzeźby i najpiękniejsze okazy warzyw uprawianych na obrzeżach Krakowa, skosztować dyniowych potraw, wziąć udział w warsztatach i zabawach, przygotowanych przez kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz otrzymać bezpłatną książkę i mapę przygód nowego nowohuckiego bohatera – Pana Dyni.

Opis projektu

Animacje ruchowe i teatralne, zajęcia plastyczne, warsztaty florystyczne, cyrkowe, sensoryczne i wiele, wiele innych – uczestnicy imprezy w przeciągu 3 godzin jej trwania mieli okazję osobiście przekonać się, jak szeroka jest całoroczna oferta zajęć, organizowanych przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. W namiotach festiwalowych na nowohucian i ich gości czekali pracownicy i instruktorzy z 13 klubów Ośrodka, członkowie Stowarzyszenia oraz niezbędne narzędzia i materiały, pozwalające na miejscu stworzyć i zabrać do domu na pamiątkę prawdziwe dzieła sztuki – oczywiście z wykorzystaniem dyniowych motywów.

Wyjątkowym gościem tegorocznego festiwalu był Pan Dynia – nowy bohater dziecięcy i nowohucki wędrowiec, którego przygody opisane zostały na łamach książki Nowohuckie podróże Pana Dyni, wydanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty ze środków Miasta Kraków w ramach zadania publicznego „Wzbogacenie oferty kulturalnej miasta – wydarzenia kulturalne i artystyczne: edukacja kulturowa 2019”. Wraz z książką wręczano również mapę przygód Pana Dyni, wydaną przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta ze środków Miasta Krakowa przeznaczonych na jubileusz 70-lecia Nowej Huty.

Na miłośników dyniowych smaków czekała degustacja dań, przygotowanych przez firmę Prymat, szansa wygrania produktów firmy, a także możliwość zakupu różnych odmian dyń od lokalnych hodowców.

Organizatorami VIII Festiwalu Zaklęte w Dyni byli Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. .

Projekt „VIII Festiwal Zaklęte w Dyni” realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Patronat Honorowy nad Festiwalem sprawuje Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Sponsorami Festiwalu są: ArcelorMittal Poland S.A. oraz PRYMAT Sp. z o.o.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Dziennik Polski, Głos. Tygodnik Nowohucki i Dwutygodnik KRAKÓW.PL.

Przebieg projektu