Zakończony nabór do projektu Nowohucki Alfabet

Powiększ obrazPośrodku w kwadratowym nawiasie napis "nowohucki alfabet". Obok mniejszymi literami napis "pokolenia języka". Na górze po prawej logo Kraków, na dole Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Instytucja Kultury Miasta Krakowa, poniżej logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Ojczysty- dodaj do ulubionych. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty- dodaj do ulubionych 2020.

10 maja zakończyliśmy nabór uczestników projektu Nowohucki alfabet – pokolenia języka”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowani projektem pisali i dzwonili do nas oraz szczególnie tym, którzy zdecydowali się do nas dołączyć! Do udziału w projekcie zgłosiło się 60 osób chętnych, aby wspólnie stworzyć młodzieżowy słownik.

Zdecydowaną większość zapisanych uczestników stanowią absolwenci z różnych roczników, zaś 16 osób to obecni uczniowie nowohuckich szkół średnich.

Projekt okazał się być niezwykle interesujący dla osób Głuchych i słabosłyszących. Z inicjatywy Joanny Augustyniak z Grupy MIGAWKI powstała również grupa badawcza składająca się właśnie z osób posługujących się Polskim Językiem Migowym, która będzie pracować nie tylko nad przetłumaczeniem treści haseł słownika, ale również nad stworzeniem dla każdego z nich specjalnego znaku migowego.

Jeszcze w tym tygodniu opublikujemy statystyki dotyczące naboru, zaś po 15 maja 2020 skontaktujemy się ze wszystkimi, którzy zadeklarowali chęć udziału w badaniu językowym. Prosimy o chwilę cierpliwości – nasz zespół badawczy już pracuje nad danymi oraz przygotowuje kolejne narzędzia, za pomocą których będziemy zbierali nowohuckie słowa i wyrażenia!

Gdyby ktoś jeszcze bardzo chciał do nas dołączyć, osoby słyszące prosimy o kontakt z Weroniką Śliwiak (poprzez formularz kontaktowy na stronie projektu lub pod nr tel. 609338944), zaś Głuche i słabosłyszące – z Joanną Augustyniak poprzez profil Fundacji Grupa MIGAWKI na Facebooku.